101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świętokrzyskie dzieli się z potrzebującymi

Data publikacji: 16.03.2018 06:21
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

W 9 świętokrzyskich miastach i miejscowościach rozpoczyna się dwudniowa przedświąteczna zbiórka żywności zorganizowana przez Kielecki Bank Żywności. Zebrane w 87 sklepach produkty trafią do organizacji charytatywnych, które pomagają osobom chorym, samotnym, żyjącym w ubóstwie i bezdomnym - informuje Anna Mazur z Kieleckiego Banku Żywności.

- Akcja jest okazją do podzielenia się żywnością z innymi, bardziej potrzebującymi od nas. By włączyć się w nią, wystarczy dokupić dodatkowy produkt i włożyć go do specjalnie oznakowanego w sklepie kosza - tłumaczy Anna Mazur. 

W wybranych sklepach do koszy można wkładać produkty z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak cukier, olej, mąkę, ryż, makaron, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

- Po zakończeniu zbiórki zebrana żywność trafi do magazynów banku żywności, gdzie zostanie policzona i posegregowana w paczki. Trafią one nie tylko do organizacji charytatywnych, które pomagają osobom potrzebującym, ale także do szkół i wolontariuszy, którzy wspierają nas w przeprowadzeniu zbiórki, a których sytuacja materialna jest trudna - dodaje Anna Mazur.

Zbiórka żywności przeprowadzona będzie w sklepach w Kielcach, Jędrzejowie, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie, Miechowie, Chmielniku, Małogoszczu, Łopusznie i Piekoszowie.  

Dziś akcja rozpocznie się o 14.00 i potrwa do 20.00, a w sobotę przeprowadzona zostanie w godzinach 9.00 - 19.00.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution