101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceminister rolnictwa: AGROTECH to renoma

Data publikacji: 16.03.2018 13:42
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

dr Ryszard Zarudzki - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Kielce. 16.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Kielcach rozpoczęły się 24. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. W ich otwarciu wziął udział wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszard Zarudzki. Jak powiedział w rozmowie z Radiem Kielce, jest pod wrażeniem tegorocznej edycji imprezy.

- To jedne z największych targów tego typu, a pokazują to prezentowane nowoczesne maszyny dostosowane do różnych: małych i większych gospodarstw rolniczych. To także transfer wiedzy przekazywany dla firm biorących udział w tym wielkim przedsięwzięciu - mówił. 

Wiceminister podkreślił, że na przykładzie prezentowanych nowoczesnych maszyn i urządzeń widać, że nasz przemysł rozwija się i dostosowuje do potrzeb polskiego rolnictwa.

- Skoro to są 24 już targi i co roku się rozbudowują, skoro są zainteresowani rolnicy i przemysł na to odpowiada, to jest to najlepsza renoma. Nas weryfikują rolnicy, dla nich przecież pracujemy i myślę, że to jest dla nas służba - zaznaczył wiceminister. 

Ryszard Zarudzki odniósł się też do elektronicznego składania wniosków o dopłaty bezpośrednie.

- Wcześniej do 14 marca była możliwość ich przekazywania przez oświadczenia i okazało się, że taki sposób w całym kraju wybrało 400 tysięcy rolników, a w regionie świętokrzyskim 30% - mówi wiceminister.

Jak dodał, teraz muszą zrobić to pozostałe osoby. Ryszard Zarudzki zaapelował do rolników o nieodkładanie tego obowiązku na ostatnią chwilę. 

Przypomnijmy, e-wniosek można złożyć podczas targów AGROTECH. Stanowiska komputerowe i pomoc pracowników oferuje na swoim stoisku Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Podczas tegorocznej imprezy w Kielcach na rolników czekają liderzy branży z 24 krajów świata. Największą powierzchnię zajmuje stoisko marki New Holland. Rolnicy będą mogli zobaczyć m. in. najnowsze modele ciągników rolniczych, różnego rodzaju maszyny rolnicze, narzędzia i urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Nie zabraknie także oferty producentów środków ochrony roślin, nawozów czy materiału siewnego oraz pasz. Podczas targów odbędzie się też olimpiada młodych producentów rolnych organizowana przez Związek Młodzieży Wiejskiej.

Targom AGROTECH będą towarzyszyć również ekspozycje Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Podczas tej wystawy będzie można poznać m.in. narzędzia, urządzenia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami, ochronę przeciwpożarową, szkółkarstwo, nasiennictwo, hodowlę i użytkowanie lasu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution