101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pediatria w Jędrzejowie wznawia działalność

Data publikacji: 16.03.2018 14:44
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Anna Krupka poseł Prawa i Sprawiedliwości

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Kielce. 16.02.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Od 1 kwietnia wznowi działalność oddział pediatryczny w Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie. Od grudnia zabiegał o to Komitet Obrony Oddziału Pediatrii z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Anną Krupką na czele.

Jak informuje Robert Frańczak, wiceprezes Spółki ArtMedik, która dzierżawi jędrzejowską lecznicę, do wojewody świętokrzyskiego został złożony wniosek o odwieszenie działalności jednostki. Skompletowana jest już także załoga, która będzie tam pracować.

- Uzyskaliśmy również nieco wyższe finansowanie tego oddziału, miesięcznie to będzie około 180 tysięcy złotych. Udało nam się także dojść do porozumienia z lekarzami. Pediatrzy będą zatrudnieni na kontraktach, co umożliwia dużo większy wymiar pracy niż na umowie o pracę - dodaje Robert Frańczak.

W przywrócenie działalności pediatrii od początku zaangażowana była poseł PiS Anna Krupka, która spotykała się z mieszkańcami powiatu jędrzejowskiego. Zorganizowała dwa spotkania w Narodowym Funduszu Zdrowia, a także skierowała do starosty dwa listy otwarte w sprawie przywrócenia pediatrii. Jak powiedziała posłanka, siła oporu społecznego dała wymierne i pożyteczne efekty.

- To zwycięstwo mieszkańców powiatu jędrzejowskiego i Jędrzejowa. Tych wszystkich, którzy przystąpili do Komitetu Obrony Oddziału Pediatrii w Jędrzejowie, czyli ponad 7 tysięcy. To jest także zwycięstwo rodziców, którzy nie będą musieli z małymi, chorymi dziećmi być skazani na długie podróże do szpitala do Kielc, Buska-Zdroju lub Włoszczowy - dodała poseł Anna Krupka. 

Przypomnijmy, od 18 grudnia 2017 roku oddział pediatryczny wstrzymał przyjmowanie małych pacjentów, a na początku tego roku został zamknięty. Zarząd spółki ArtMedik, która dzierżawi lecznicę zdecydował się na zawieszenie jego działalności z powodu braku lekarzy pediatrów, którzy mogliby zapewnić pacjentom odpowiednią opiekę medyczną. Decyzja zarządu lecznicy spotkała się z dużym niezadowoleniem społecznym. Ponad tysiąc mieszkańców powiatu podpisało się pod petycją przeciwko likwidacji oddziału, która złożona została do Zarządu Powiatu Jędrzejowskiego.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution