101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

O ubezpieczeniach społecznych najwięcej wiedzą we Włoszczowie

Data publikacji: 16.03.2018 15:19
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
Kielce. 16.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Wiktoria Borkowska, Katarzyna Lesiak i Paweł Stawowczyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie zwyciężyli w wojewódzkim etapie ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, zorganizowanego przez oddział świętokrzyski ZUS. Ta trójka będzie reprezentować nasz region na finale konkursu w Warszawie.

- Do pierwszego etapu przystąpiło ponad 800 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, a dziś 60 najlepszych mogło się wykazać wiedzą o ubezpieczeniach społecznych, składkach zdrowotnych i zasiłkach - informuje Paweł Szkalej, rzecznik świętokrzyskiego oddziału ZUS.

- Młodzież, która przygotowuje się do takich konkursów ma okazję również wykorzystać swoje umiejętności w życiu. Dodatkowo, oprócz nagród rzeczowych, zwycięskie drużyny otrzymują indeksy na siedem uczelni wyższych w kraju – dodaje Paweł Szkalej.

Wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”Kielce. 16.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak przyznała jedna z uczestniczek olimpiady, Wiktoria Krawczykowska z Zespołu Szkół nr 1 w Ostrowcu Świętokrzyskim, to nie tylko możliwość zweryfikowania wiedzy, ale także możliwość jej poszerzenia. - Jestem uczennicą szkoły ekonomicznej, więc również w szkole zdobywamy wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Odbywałyśmy praktyki w urzędach gminy i w ZUS, mamy więc wiedzę nie tylko teoretyczną, ale też i praktyczną– dodała Wiktoria Krawczykowska.

Wojewódzki etap ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”Kielce. 16.03.2018 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Drugie miejsce w konkursie zajęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, a trzecie z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Kielc. Finał ogólnopolskiej olimpiady odbędzie się 26. kwietnia w Warszawie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution