101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Andrzej Sygut: Kielce gotowe na mistrzostwa, nowa hala jest potrzebna

Data publikacji: 22.03.2018 10:45
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Andrzej Sygut zastępca prezydenta Kielc

Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc
22.03.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Kielce są już teraz przygotowane do przyjęcia drużyn, które rywalizować będą w mistrzostwach świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18. Jak powiedział zastępca prezydenta Kielc Andrzej Sygut turniej odbędzie się w sierpniu i jest po ubiegłorocznych mistrzostwach Europy U21 w piłce nożnej, kolejną okazją do promocji miasta, ale także szansą na zwiększenie zysków naszych hotelarzy czy restauratorów.

Jak stwierdził gość Radia Kielce zawodniczki już teraz mogą wejść na parkiet, ponieważ obiekty w których rozgrywane będą mecze są już gotowe. Chociaż na te rozgrywki nie przyjedzie tak wielu kibiców jak na ubiegłoroczny turniej,  to dla miasta i tak jest dobra okazja, aby ponownie pokazać się z dobrej strony. Także dla właścicieli hoteli i restauracji to ważne wydarzenie, bo będą mieli dodatkowych gości w czasie wakacji. Turniej odbędzie się od 7 do 19 sierpnia w hali Legionów i hali Politechniki Świętokrzyskiej.

Andrzej Sygut odniósł się także do zapowiedzi rządowej pomocy przy budowie w Kielcach nowej hali. Jak informowaliśmy, Ministerstwo Sportu jest w stanie sfinansować 50 procent kosztów inwestycji. Zastępca prezydenta Kielc powiedział, że nowa, duża hala jest w mieście bardzo potrzebna. Trzeba jednak rozważyć czy budować obiekt na 15 tysięcy widzów, czy mniejszy - na 8 tysięcy. Nie ulega jednak wątpliwości, że musi być on powiązany z Targami Kielce, bo tylko w ten sposób będzie można  go utrzymać. W hali oprócz imprez sportowych muszą odbywać się także inne wydarzenia, np. targowe lub koncerty.

- Dlatego, gdy zaczniemy konkretnie rozmawiać o budowie hali sposób na jej całoroczne utrzymanie będzie jednym z najważniejszych tematów - dodał Andrzej Sygut.

Posłuchaj Rozmowy Dnia:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution