101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Irena Sendlerowa bohaterką festiwalowego spotkania

Data publikacji: 26.03.2018 14:07
Autor: Magdalena Smożewska-Wójcikiewicz / Kategoria: Kultura
Komentarze
Spotkanie z Anną Bikont w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Spotkanie z Anną Bikont w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu
Fot. ckis.kalisz.pl

Dobiega końca I Festiwal Czytelniczy Literatury Faktu i Poezji „Wolność i Pokój” zorganizowany przez Stowarzyszenie im. J. Karskiego w Kielcach. Dziś odbędzie się ostatnie spotkanie festiwalowe z Anną Bikont i jej książką „Sendlerowa. W ukryciu”.

Jest to opowieść o Irenie Sendlerowej - jednej z najbardziej znanych dziś Polek, „Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata”, nazywanej często „Matką Dzieci Holokaustu”. Ale to także rzecz o tym, jak człowiek zmienia się w bohatera i jak powstaje legenda.

Autorka książki z wykształcenia psycholog, jest dziennikarką i pisarką,  autorką i współautorką książek oraz zbiorów reportaży. Jej publikacja „My z Jedwabnego” została nagrodzona Europejską Nagrodą Książkową i była finalistką Nagrody Literackiej Nike. Otrzymała też  nagrodę historyczną „Polityki”, a amerykańskie wydanie uhonorowano National Jewish Book Award. Wspólnie z Joanną Szczęsną napisała m.in. „Pamiątkowe Rupiecie, Biografia Wisławy Szymborskiej” oraz „Lawina i kamienie. Pisarze wobec komunizmu”, za którą autorki uhonorowano Nagrodą Wielką Fundacji Kultury.

Ostatnie spotkanie I Festiwalu Czytelniczego Literatury Faktu i Poezji „Wolność i Pokój” z Anną Bikont rozpocznie się o godz. 18 w Instytucie Kultury Spotkania i Dialogu przy ul. Planty 7 w Kielcach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution