101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Gwiazdorski show na deskach teatru

Data publikacji: 27.03.2018 07:03
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Galę gwiazd przygotowali na Międzynarodowy Dzień Teatru aktorzy kieleckiej sceny dramatycznej. Goście dzisiejszego, charytatywnego widowiska będą mogli usłyszeć największe przeboje Elvisa Presleya, Edyty Górniak, Freddiego Mercury’ego, a także Vanessy Paradis i Czesława Niemena.

Koncert zatytułowany „Stars for Pani Miecia show” połączony będzie z licytacją różnych przedmiotów, biletów i kuponów, m.in. do znanych kieleckich restauracji i klubów. Ewelina Gronowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia podkreśla, że będzie to wyjątkowy sposób obchodzenia Międzynarodowego Dnia Teatru.

- Głównym powodem tej inicjatywy była moja determinacja, postanowiłam wzorem roku ubiegłego ponownie przeprowadzić licytację. Otrzymałam zgodę dyrektora teatru i zaczęliśmy działać razem z kolegami - dodała.

Będzie to druga akcja charytatywna, zorganizowana przez aktorów Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ubiegłym roku przeprowadzony został projekt „KarnawaLOWE dla Magdy”, w którym udało się zebrać 16.000 złotych. Cały dochód przeznaczono na pomoc rodzinie Andrzeja Cempury, jednego z aktorów teatru dramatycznego. W tym roku natomiast, wszystkie pieniądze zostaną przekazane chorej na nowotwór Mieczysławie Moćko, która w teatrze pracuje od 20 lat.

Międzynarodowy Dzień Teatru został połączony również z jubileuszem 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego. W związku z tym, będzie można zobaczyć wystawę „Od Balladyny po Ciemności. 20 plakatów na 20 lat województwa". Wernisaż zaplanowano na godzinę 17.00 w foyer teatru. Po otwarciu wystawy, o godzinie 18.00 odbędzie się koncert „Stars for Pani Miecia show”. Minimalna cena biletu to 30 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution