101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Gwiazdorski show na deskach teatru

Data publikacji: 27.03.2018 07:03
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Galę gwiazd przygotowali na Międzynarodowy Dzień Teatru aktorzy kieleckiej sceny dramatycznej. Goście dzisiejszego, charytatywnego widowiska będą mogli usłyszeć największe przeboje Elvisa Presleya, Edyty Górniak, Freddiego Mercury’ego, a także Vanessy Paradis i Czesława Niemena.

Koncert zatytułowany „Stars for Pani Miecia show” połączony będzie z licytacją różnych przedmiotów, biletów i kuponów, m.in. do znanych kieleckich restauracji i klubów. Ewelina Gronowska, pomysłodawczyni przedsięwzięcia podkreśla, że będzie to wyjątkowy sposób obchodzenia Międzynarodowego Dnia Teatru.

- Głównym powodem tej inicjatywy była moja determinacja, postanowiłam wzorem roku ubiegłego ponownie przeprowadzić licytację. Otrzymałam zgodę dyrektora teatru i zaczęliśmy działać razem z kolegami - dodała.

Będzie to druga akcja charytatywna, zorganizowana przez aktorów Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ubiegłym roku przeprowadzony został projekt „KarnawaLOWE dla Magdy”, w którym udało się zebrać 16.000 złotych. Cały dochód przeznaczono na pomoc rodzinie Andrzeja Cempury, jednego z aktorów teatru dramatycznego. W tym roku natomiast, wszystkie pieniądze zostaną przekazane chorej na nowotwór Mieczysławie Moćko, która w teatrze pracuje od 20 lat.

Międzynarodowy Dzień Teatru został połączony również z jubileuszem 20-lecia istnienia województwa świętokrzyskiego. W związku z tym, będzie można zobaczyć wystawę „Od Balladyny po Ciemności. 20 plakatów na 20 lat województwa". Wernisaż zaplanowano na godzinę 17.00 w foyer teatru. Po otwarciu wystawy, o godzinie 18.00 odbędzie się koncert „Stars for Pani Miecia show”. Minimalna cena biletu to 30 złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions