101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Jaki powinien być nowy podział administracyjny Kielc? Debata Młodej Prawicy

Data publikacji: 27.03.2018 12:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Konferencja Młodej Prawicy. Od lewej: Natalia Rajtar, Łukasz Kubka, Ewelina Sławińska
Kielce. 27.03.2018 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Czy potrzeby jest nowy podział administracyjny Kielc? Będą o tym debatować młodzieżówki ugrupowań partyjnych. Jak informuje Łukasz Kubka, przewodniczący świętokrzyskiego oddziału stowarzyszenia Młoda Prawica podział miasta na dzielnice jest potrzebny, jednak wymaga szczegółowej dyskusji i ustaleń.

- Do debaty na ten temat skłoniły nas, pojawiające się pomysły nowego podziału administracyjnego Kielc na dzielnice przedstawiane przez lokalnych polityków, np. Artura Gieradę ubiegającego się o fotel prezydenta miasta. Koncepcje te nie są dla nas jasne, dlatego uważamy, że warto rozpocząć merytoryczną dyskusje wśród ludzi młodych, na temat potrzeby powstania dzielnic i ich roli.

Jak podkreśla Łukasz Kubka, w debacie młodzi będą chcieli przedyskutować między innymi zalety i wady podziału na dzielnice, sposób ich finansowania, zakres ich kompetencji oraz kryterium nowego podziału administracyjnego miasta.

W debacie oprócz młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina wezmą udział także przedstawiciele  Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Kukiz ’15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Do aktywnego udziału w spotkaniu organizatorzy zapraszają również mieszkańców Kielc  

Debata odbędzie się w środę 28 marca o godzinie 17.30 w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution