101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wędzone wędliny i ryby hitem „Jarmarku Wielkanocnego”

Data publikacji: 28.03.2018 12:21
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jarmark Wielkanocny
Kielce. 25.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Tylko do piątku można zrobić zakupy na „Jarmarku Wielkanocnym”, który odbywa się w Kielcach. Na ponad dwudziestu stoiskach można kupić m. in.: ozdoby, rękodzieło artystyczne, regionalne produkty spożywcze, miody, sery i ręcznie robione słodycze.

Kielczanie wykorzystują okazję, aby kupić coś na świąteczny stół. Są to zarówno wędliny, jak i różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Dużym zainteresowaniem cieszą się stroiki i zające wykonane z siana.

Mariusz Kurzawski z Kalisza poleca wędliny i wędzone ryby. Do Kielc przyjeżdża od kilku lat i jak mówi, zawsze stara się zaproponować jakąś nowość. W tym roku jest to słonina peklowana i wędzona oraz kiełbasa z szynki. Ponadto jak zwykle są szynki tradycyjne i z ziołami oraz małe, idealne do świątecznego koszyka. Smakosze wędzonych ryb mogą kupić m. in. morszczuka, karmazyna, trewala, pstrąga, grenadiera i dorsza.

Mariusz Węda, pszczelarz z okolic Buska–Zdroju oferuje różne gatunki miodów z własnej pasieki. Podkreśla, że to nie tylko przysmak, ale doskonały lek na różnego rodzaju dolegliwości. Rzepakowy najlepszy jest na choroby wieńcowe, mniszkowy-wzmacniający - dobry na przeziębienie, podobnie jak lipowy. Z kolei miód wielokwiatowy polecany jest na alergie i katar sienny. Natomiast spadziowy działa jak antybiotyk.

Stoiska handlowe ustawione są wzdłuż ulicy Sienkiewicza na odcinku od ulicy Leśnej do mostku na Silnicy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution