101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konkurs „Orzeł biały - nasza duma”. Uczniowie wykazali się inwencją twórczą

Data publikacji: 30.03.2018 15:39
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Orzeł Biały Nasza Duma. Ogólnopolski konkurs plastyczny zorganizowany przez Kancelarię Senatu RP
Kielce. 30.03.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Wystawę poświęconą polskiemu godłu można oglądać w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim. Prace są efektem konkursu „Orzeł biały - nasza duma”, którego organizatorem jest Senat Rzeczypospolitej Polskiej.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, koordynuje konkurs w naszym województwie. Jak mówi, jest bardzo zadowolony z zaangażowania uczniów. Prac wpłynęło bardzo dużo, bo aż 215, a stworzyły je dzieci i młodzież z ponad 70 szkół.

Senator nie ukrywa, że nie spodziewał się aż tylu opracowań. Jego zdaniem, jako region wyróżniamy się w kraju. Poza tym, w wielu innych województwach nie zaplanowano wystaw konkursowych. Jak tłumaczy Krzysztof Słoń, konkurs wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Młodzież rywalizuje w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jak dodaje senator, ogromne wrażenie robi różnorodność prac, które zostały zgłoszone do konkursu.

- Kancelaria Senatu dała możliwość wykazania się inwencją twórczą. Dzieci pokazały, że nasze godło jest im bardzo bliskie. Formy są bardzo różne, zarówno rysunki wykonywane wieloma technikami, jak też prace z tkaniną, a także niesamowite formy przestrzenne - opowiada senator.

W czwartek, 5 kwietnia poznamy laureatów wojewódzkiego etapu konkursu. Zwycięzcy wezmą udział w ogólnopolskim finale. Ogłoszenie wyników wraz z prezentacją najlepszych prac nastąpi do 7 maja 2018 r.

Jak informuje senator Krzysztof Słoń, autorzy najlepszych prac z naszego województwa pojadą do Warszawy i odwiedzą budynek Senatu. Radio Kielce objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution