101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Świąteczne życzenia od świętokrzyskich VIP-ów

Data publikacji: 01.04.2018 08:00
Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 25.03.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Życzenia świąteczne składają słuchaczom Radia Kielce politycy, samorządowcy, sportowcy i osoby duchowne z województwa świętokrzyskiego.

Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego
Mieszkańcom województwa świętokrzyskiego życzę, aby święta Wielkiej Nocy były świętami rodzinnymi, żeby Zmartwychwstały Chrystus dał nam energię, dał nam siłę do tego, abyśmy mogli codziennie pracować, wyciągać do siebie rękę nawzajem, żebyśmy mogli szerzyć i budować zgodę w naszym regionie, której tak potrzebujemy, zarówno na niwie publicznej, jak i codziennych relacjach między mieszkańcami. Życzę, żeby te święta były dobre, rodzinne i ciepłe przede wszystkim.

Marek Bronkowski, burmistrz Sandomierza
Szanowni Państwo. Mieszkańcy i sympatycy Sandomierza. Z okazji świąt wielkanocnych składam najlepsze życzenia zdrowia, radości i pogody ducha. Niech ten świąteczny czas będzie wypełniony optymizmem, uśmiechem oraz spokojem. Wszystkiego dobrego!

Jakub Wachnik, siatkarz Dafi Społem Kielce
W imieniu całej drużyny Dafi Społem oraz sztabu chciałem złożyć najwspanialsze życzenia wesołych, spokojnych, zdrowych świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a Wam wszystkim kibicom dużo sportowych wrażeń z udziałem naszej drużyny oraz innych sportowców z regionu świętokrzyskiego.

Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski

Życzę, aby Zmartwychwstały Pan Jezus zmartwychwstawał codziennie w naszych sercach, aby to był czas wytchnienia od pracy, aby ten czas, który dają nam święta, był czasem spędzonym z rodziną, która jest najważniejsza w życiu człowieka, bo zawsze człowiek może liczyć na rodzinę i tego poczucia każdemu z mieszkańców ziemi świętokrzyskiej życzę. Ten czas, nie tylko świąteczny, ale każdy po, był czasem, gdzie będziemy odkrywać dobre dla siebie rzeczy, dla siebie, dla swoich rodzin i dla całego województwa świętokrzyskiego.

Marek Materek, prezydent Starachowic

Szanowni Państwo. Zdrowych, pogodnych, spokojnych świąt Wielkiej Nocy, wszystkiego dobrego dla Państwa i Państwa najbliższych na zbliżający się czas.

Bartosz Rymaniak, piłkarz Korony Kielce

Z okazji świąt Wielkiej Nocy chciałbym życzyć wszystkim miłości, zdrowia, smacznego jajka, mokrego dyngusa i ogólnie wesołego Alleluja!

Andrzej Kryj, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Szanowni Państwo. Na nadchodzące świąteczny czas życzę, aby przyniósł on samą radość, dobro i szczęście, aby święta wielkanocne upłynęły w atmosferze ciepła rodzinnego, aby ta radość wielkanocnego poranka trwała w naszych rodzinach, naszych domach jak najdłużej. Życzę Państwu błogosławionych, szczęśliwych świąt Wielkiej Nocy, radosnego Alleluja!

Ksiądz biskup Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz diecezji sandomierskiej
Pragnę życzyć wszystkim odwagi i determinacji w naśladowaniu Chrystusa. Życzę, abyście się nie lękali dawać całych siebie w rodzinie, parafii, miejscu nauki, pracy, wsród potrzebujących. niech nikogo nie powstrzymuje niewdzięczność, a nawet zdrada tych, kórym okazaliście miłość.

Pan Jezus przeszedł przez podobne doświadczenia, ale oddał życie za wszystkich. Zjednoczmy się z nim na podobieństwo ziarna, które obumarło, aby wybuchnąć nowym życiem. Ta droga nie jest nam zresztą obca, przebyliśmy ją już w sakramencie chrztu i mamy ciągle podejmować na nowo. Takie właśnie przesłanie niosą właśnie święta wielkanocne. Życzę Wam najdrożsi, aby każdy mógł odkryć tę niezwykłą Nowinę i przyjąć ją do swojego serca. Błogosławionych i radosnych świąt.

Jakub Żubrowski, piłkarz Korony Kielce
W imieniu swoim i całej społeczności związanej z Koroną Kielce chciałbym życzyć wszystkim wesołych świąt wielkanocnych, żeby ten czas spędzony w gronie rodzinnym był taką odskocznia od tej codziennej gonitwy za pracą i odskocznią od tych problemów codzienności, więc mam nadzieję, że Wam się uda fajnie wykorzystać ten czas. Tradycyjnego smacznego jajka, śmigusa-dyngusa, aby te wszystkie tradycje były podtrzymane.

Jacek Włosowicz, senator Solidarnej Polski
Szanowni Państwo. Nawet i teraz. Pospiech, czasem zadyszki, nie mamy czasu, żeby siąść spokojnie we własnym, rodzinnym gronie, gronie przyjaciół. Mam nadzieję, że ten czas bedzie temu służył, że będzie obfitował w wiele takich wspólnych chwil. Wiele chwil z zadumą nad tym, co w tym roku i w życiu naszym  co nas spotkało, o tym co nas czeka. Radujmy się z tego, ze Chrystus zmartwychwstał, korzystając z błogosławieństwa Bożego i cieszmy się samym sobą, bo te chwile wspólne bardzo szybko przelatują. Wszystkiego dobrego!

Ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej
Święta to piękny czas łaski, to czas, który jednoczy nas wokół fundamentalnej prawdy, jaką jest Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Życzę wszystkim drogim radiosłuchaczom Radia Kielce tego Bożego daru pokoju, który jest pierwszym darem Jezusa Zmartwychwstałego, jak również życia tym pokojem, a jego imionami są miłość, serdeczność, życzliwość, ciepło rodzinne, bo tam gdzie jest Chrystus Zmartwychwstały, tam jest lepszy świat i tam jest więcej nadziei. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały błogosławi. Alleluja! Szczęść Boże.


Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej
Z okazji świąt Wielkiej Nocy mieszkańcom gminy Kazimierza Wielka i przybyłym do nas gościom życzę radosnych, zdrowych świąt, pogody ducha, wszelkiej pomyślności. Niech te dni staną się cudownym czasem przebywania w gronie najbliższych, pełne miłości, radości i optymizmu. Niech ten świąteczny czas radości, zadumy da nowe siły na nadchodzące dni, tygodnie i lata.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości
Życzę wszystkim, żeby udało nam się zatrzymać choć na chwile w tych szczególnych dniach nad tym, co najważniejsze, żeby nieco wyhamowały te wszystkie zdarzenia, troski, kłopoty, których doświadczamy na co dzień, żebyśmy zobaczyli, że są wokół nas najbliżsi, jest żona, są dzieci, jest dom, jest rodzina, ale są też przyjaciele i ludzie wkoło, którzy często oczekują od nas tylko uśmiechu i wyciągniętej przyjaznej dłoni.

Krzysztof Lijewski, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce
Drodzy, kochani słuchacze. Z okazji święta Wielkiej Nocy chciałbym Wam życzyć przede wszytkim zdrowia, szcześcia, radości, spokoju, rodzinnej, wspaniałej atmosfery, a przede wszystkim smacznego jajka i oczywiście mokrego śmigusa-dyngusa. Wszystkiego najlepszego. Pozdrawiam!

Ksiądz biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej
Myślę, ze powinienem zacząć od tego, zeby życzyć każdemu mocnej wiary. ta wiara była cechą naszych przodków Polaków, i ta wiara w Zmartwychwstanie Jezusa przeniosla się na wiarę, że każdy osobiście zmartwychwstanie, że Polska zmartwychwstanie.

Życzę zatem, żeby w tej wierze popatrzeć na życie, takie jakie ono jest, ze ono czasem jest może pełne bólu, pełne cierpienie, że czasem ten ból, to cierpienie jest wywołane nie tylko przez los, ale przez drugiego człowieka. Ciągle nam potrzeba zmartwychwstawać, czyli odradzać się do miłości, do nadziei, do radości, a zatem życzę tego i Polsce, bo ciągle zmartwychwstawała.

Wojciech Lubawski, prezydent Kielc
Święta wielkanocne są świętami nadziei. Życzę wszystkim, żeby ta nadzieja nas nie opuszczała, bo mamy swoje marzenia, swoje plany, swoje projekty, która mogą być tylko zrealizowane tylko wtedy, kiedy będziemy mieć nadzieję na ich realizację. Dlatego życzę, poza oczywiście zdrowymi, spokojnymi świętami wśród najbliższych, życzę żeby ta nadzieja była ciągle obecna w naszym życiu.

Maria Zuba, poseł Prawa i Sprawiedliwości
My, mieszkańcy ziemi świętokrzaskiej, powinniśmy się w okresie tych świąt pamiętać i przypomnieć sobie, uzmysłowić sobie, czy dla nas ta ziemia jest z racji tej, że tutaj właśnie urodziliśmy się, wychowaliśmy się, i realizujemy swoje życie zawodowe. Czym dla nas jest ta nazwa ziemia świętego Krzyża? Każdemu z mieszkańców i ich rodzinom, życzę, aby ten czas, który jest przed nami był czasem realizacji naszych marzeń i żeby w tym wszystkim zmartwychwstały Chrystus nam błogosławił. Wesołego alleluja!

Bertus Servaas, prezes zarządu PGE Vive Kielce

Z całego serca życzę naszych kibicom, którzy dla mnie są najlepsi na świecie, wesołych świąt wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa. Jesteście najlepsi i bardzo Wam dziękuje za wszystko.

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Z fioletów i ciszy, z Męki Pańskiej i łkania, idzie jasność świata, Święto Zmartwychwstania. Wszystkich słuchaczy Radia Kielce proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na święta wielkanocne. Niech te święta upłyną w atmosferze szczęścia, radości i pokoju, niech zmartwychwstały Pan błogosławi Wam na każdy dzień Waszego życia. Wszystkiego najlepszego! Szczęść Boże!

Zbigniew Duda, starosta ostrowiecki
Szanowni Państwo! Z okazji świąt Wielkiej Nocy życzę, aby Państwa serca napełniły się radością i pokojem płynącym od zmartwychwstałego Chrystusa. niech ten wyjątkowy czas pozwoli Państwu na odpoczynek w rodzinnym gronie i oderwie na chwilę od trosk codziennego życia.

Sławomir Szmal, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce
Z mojej strony dla wszystkich zdrowych, wesołych, spokojnych świąt, aby kobiety w poniedziałek też poczuły, że to jest święto i żeby parę u nas było wiader, teraz może być trochę skromniej, parę butelek wody poszło na nie, oby te święta spędzić rodzinnie, pospacerować i naprawdę czerpać z tego całą rodziną.

Anna Krupka, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Życzę Państwu przede wszystkim dobrych wieści, dobrych informacji, dobrych nowin, tak jak w czasie wielkanocnym. W Wielkanocną Niedzielę będziemy świętować Dobrą Nowinę. Życzę Państwu także, by kielecka rozgłośnia takie dobre informacje miał dla Państwa jak najczęściej, dobre informacje o dobrych zmianach, o dobrych programach realizowanych na rzecz mieszkańców ziemi świętokrzyskiej, ukierunkowanych na Polaków, ukierunkowanych na zwykłych ludzi, by te najważniejsze święta w naszej tradycji przyniosły spokój, by zmartwychwstały Chrystus obdarzył Państwa wszelkimi łaskami, obdarzył Państwa wiarą, nadzieją, miłością, by przyniósł oczyszczenie. Po świętach dużo sił do realizacji Państwa planów, dobrych planów.Marzena Okła-Drewnowicz, poseł Platformy Obywatelskiej
To są piękne święta, ale i sobie i Państwu życzę przede wszystkim tego pięknego przezywania podczas Triduum Paschalnego, bo później już same święta to już jest bardziej czas rodzinny, ale to co przed świętami to taki wielki wymiar duchowy, a więc Wesołego Alleluja!

Karol Bielecki, piłkarz ręczny PGE Vive Kielce
Chciałbym złożyć Państwu życzenia rodzinnych, zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych, dobrej pogody, dobrego jedzenia i dużo czasu dla siebie. Pozdrawiam serdecznie!

Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Z okazji świąt Wielkiej Nocy proszę przyjąć życzenia, radości i pokoju. Wielkanoc to zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, triumfu miłości. Pamiętajmy o tym i dziękujmy za to Panu, że przez swoją miłość do nas umarł na krzyżu, aby otworzyć nam drogę do naszego zbawienia. Niech Zmartwychwstały Chrystus odnowi nasze serca, napełni je miłością do drugiego człowieka oraz doda sił do czynienia dobra.

Niech ten szczególny czas wypełniony będzie wzajemną życzliwością i serdecznymi chwilami spędzonymi w gronie rodzinnym. Pamiętajmy również o Polsce, która w 1918 roku zmartwychwstała po 123 latach niewoli i powróciła do rodziny suwerennych państw. W tym wyjątkowym, świątecznym czasie, życzę Państwu, żeby zmartwychwstały Chrystus dał nam siłę do pokonania wszystkich trudności i przeszkód, abyśmy razem mogli na lepsze zmieniać Polskę, która stanowi nasze wspólne dobro. Wszystkim rodzinom życzę radosnego Alleluja!Kazimierz Kotowski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego
Chciałbym życzyć mieszkańcom naszego regionu, by te dni spędzili w spokoju, w rodzinnym gronie, potrafili się odizolować od tych spraw, tego tempa zawodowego, społecznego, wszelkich innych spraw, które w ostatnich latach tak przybrała na znaczeniu. To są te dni, które powinniśmy spędzić razem z najbliższymi, z małżonkami, z dziećmi, z wnukami, aby mówić i wspominać to, jak my pamiętamy święta i co nam utkwiło, przekazywać.Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.
Szanowni Państwo! Święta wielkanocne to czas odradzania się życia i odkrywania jego prawdziwej wartości. Ten radosny okres kojarzy się z wiarą, nadzieją oraz pięknymi tradycjami, które warto pielęgnować. Z tej okazji proszę przyjąć życzenia dobrego zdrowia, pogody ducha oraz pozytywnej energii do działania. Niech świąteczne dni upływają Państwu w duchu polskiej tradycji oraz atmosferze serdecznych spotkań rodzinnych. Życzę Państwo, aby ciepło płynące z ludzkiej serdeczności na długo zagościło w waszych sercach, a wzajemna życzliwość zaowocowała pomyślną przyszłością. Wesołych świąt!

Jarosław Rusiecki, senator Prawa i Sprawiedliwości
Niech te święta dla wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej będą świętami rodzinnymi, gdzie stół wielkanocny będzie czasem spotkania, czasem radości, czasem rozmów, i zbliżania się do siebie. Święta wielkanocne to czas, kiedy możemy obserwować, jak budzi się życie. Podziwiajmy to życie, podziwiajmy piękno przyrody, niech będzie dla nas wzorem jak mamy pięknie sami siebie kształtować i tego kształtowania, tego wysiłku i tej dobroci, które płynie z wiary w zmartwychwstanie Pana Jezusa, do każdego z mieszkańców naszego województwa dotrze.Michał Cieślak, poseł Porozumienia
Życzę Państwu przede wszystkim zdrowych i błogosławionych świąt Wielkiej Nocy. to zmartwychwstanie niech będzie radością dla całych naszych rodzin, dla bliskich, żebyśmy mogli to przeżywać w takiej właśnie atmosferze, ale to również czas refleksji, która pokazuje nam pewne nasze otoczenie, mam na myśli nasza Ojczyznę, gdzie dokonuje się też pewnego rodzaju odrodzenie na scenie legislacyjnej, gospodarczej, i życzę Państwu, żeby te zmiany były dobre dla nas wszystkich, dla przyszłości kraju, dla przyszłości państwa, wszystkie reformy, które są wprowadzane, żeby dały takie nowe otwarcie dla Polski.Jan Nowak, starosta kazimierski
Święta wielkanocne to najważniejsze święta w naszej wierze katolickiej i dla mnie one są zwycięstwem dobra nad złem, życia nad śmiercią, dlatego na bazie tych najważniejszych wartości katolickich, życzę Państwu, aby spędzić te święta w atmosferze rodziny i budować więzi rodzinne. Oprócz zdrowia, życzę wszelkiej pomyślności, mokrego dyngusa, wesołego Alleluja!

Myślę, że te święta umocnią nas wszystkich, one zawsze stanowią pewnego rodzaju refleksję nad sobą i na tej bazie można dalej iść w realizacji swoich zamierzeń i planów. I tego wszystkiego Państwu życzę.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution