101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Przewodnik zachęca do odkrywania piękna regionu świętokrzyskiego

Data publikacji: 01.04.2018 09:39
Autor: Marcin Różyc / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.02.2016 Góra Chełmowa. Świętokrzyski Park Narodowy.
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od kilku dni mamy kalendarzową wiosnę. Początek kwietnia to czas, gdy przyroda budzi się do życia. Dominik Kowalski, przewodnik świętokrzyski zachęca wszystkich mieszkańców regionu do tego, aby w wolnym czasie wyjść na spacer i odkrywać piękne miejsca w naszym województwie.

Rozmówca Radia Kielce mówi, że w tych dniach warto wybrać się do Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jego zdaniem, szczególnie urokliwy jest rejon Świętego Krzyża. Po obejrzeniu zabytków klasztoru warto udać się na Polanę Bielnik. - To miejsce, które zawsze jest pięknie nasłonecznione. To także numer jeden, jeżeli chodzi o przebiśniegi. Polanę Bielnik można porównać z Doliną Chochołowską w Tatrach. Połacie śniegu na Świętym Krzyżu leżą czasem i do połowy kwietnia, ale właśnie przebijają się przez nie te białe i zielone listki - mówi Dominik Kowalski.

Drugie miejsce, które poleca odwiedzić przewodnik świętokrzyski znajduje się bliżej Kielc, w rejonie Czerwonej Góry. Na tym terenie rosną fioletowe rośliny zwane przylaszczkami. - Połączone ze skałami, tworzą tam jeden wielki przyrodniczy „dywan”. Parkując samochód w rejonie Dobrzączki czy Czerwonej Góry i wybierając się tam na spacer na pewno będziemy mogli odnaleźć pierwsze oznaki wiosny w rejonie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego - mówi przewodnik świętokrzyski.

Dominik Kowalski zachęca również do tego, aby wybierając się na spacer zostawić w domu telefony komórkowe i w pełni spędzić ze sobą czas.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution