101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Konkurs grantowy powiatu jędrzejowskiego. Dofinansowanie otrzyma 51 organizacji

Data publikacji: 05.04.2018 16:51
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

51 organizacji otrzyma dofinansowanie w ramach grantowego "Programu odnowy, aktywizacji i estetyzacji powiatu jędrzejowskiego"
Jędrzejów . 05.04.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

51 organizacji pozarządowych z powiatu jędrzejowskiego otrzyma dofinansowanie do 5 tys. złotych w ramach konkursu grantowego „Program odnowy, aktywizacji i estetyzacji powiatu jędrzejowskiego”. Jego organizatorem jest Powiat Jędrzejowski, który z wybranymi stowarzyszeniami podpisał już stosowne umowy.

Dotacje otrzymało po 7 organizacji z gmin: Jędrzejów i Imielno, po 6 z gmin Sędziszów i Małogoszcz i po 5 z gmin: Wodzisław, Sobków, Oksa, Nagłowice i Słupia Jędrzejowska.

Jak informuje Julian Baran sekretarz powiatu i przewodniczący komisji konkursowej, nie było łatwo wybrać 51 wniosków spośród 77, które wpłynęły do konkursu.

Wybrane projekty to przede wszystkim remonty i zakup wyposażenia do strażnic OSP, świetlic wiejskich, organizacja imprez kulturalnych i sportowych, zakup strojów ludowych, ale również wydanie monografii. Projekt taki złożyło Stowarzyszenie Łysaków z gminy Jędrzejów. Jak powiedział jego prezes Kazimierz Michalski - chodzi o to, aby ważne informacje zachować dla kolejnych i przyszłych pokoleń.

51 organizacji otrzyma dofinansowanie w ramach grantowego "Programu odnowy, aktywizacji i estetyzacji powiatu jędrzejowskiego"Jędrzejów . 05.04.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Jak zaznaczył starosta Edmund Kaczmarek, pomysłodawca programu odnowy, aktywizacji i estetyzacji powiatu jędrzejowskiego, konkurs ogłoszony został okazji jubileuszu 20- lecia powstania powiatów.

- Chodzi o to, aby poprzez poprawienie wyglądu budynków użyteczności publicznej takich jak remiz czy świetlic wiejskich poprawić ich estetykę - mówi starosta Kaczmarek.

Zarząd Powiatu Jędrzejowskiego na program przeznaczył 225 tysięcy złotych. Zgodnie z zapowiedziami starosty Edmunda Kaczmarka ma on być kontynuowany w kolejnych latach. Na terenie powiatu jędrzejowskiego działa ponad 320 stowarzyszeń. 

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution