101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowickie OHP z rządowym wsparciem

Data publikacji: 06.04.2018 14:52
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Od lewej: Jacek Sabat, komendant wojewódzki OHP (zasłonięty), Danuta Krępa, Krzysztof Lipiec, poseł PiS, Agnieszka Kuś, kierownik Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Starachowicach
Starachowice. 06.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Kolejna transza rządowego wsparcia trafi do Ochotniczych Hufców Pracy w Starachowicach. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie pracowni i zagospodarowanie terenu wokół nowych warsztatów. Wysokości dotacji nie można na razie ujawnić, ze względu na procedury przetargowe - wyjaśnia lider świętokrzyskiego PiS poseł Krzysztof Lipiec. Dotychczas na powstanie obiektu rząd przeznaczył 2,5 mln zł – przypomina parlamentarzysta.

W warsztatach mieścić się będą nowoczesne pracownie do nauki zawodu w specjalnościach: technik zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, kierowca-mechanik, mechanik  samochodowy i fryzjer. Placówka kształci także kucharzy i krawców.

Starosta starachowicki Danuta Krępa zapewnia, że władze powiatu przywiązują dużą wagę do tego, aby młodzi ludzie odnajdowali się na rynku pracy, ale żeby tak było młodzież musi być dobrze przygotowana, a do tego potrzebna jest baza.

W ubiegłym roku, OHP podpisało porozumienie ze Specjalną Strefą Ekonomiczną w Starachowicach. Obie instytucje chcą uczyć pracowników dla firm działających w strefie. Dzięki umowie, młodzież będzie mogła korzystać ze staży i szkoleń, które pomogą w znalezieniu pracy, a przedsiębiorcy zyskają wykwalifikowanych pracowników, wykorzystując koszty refundacji zatrudnienia.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution