101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Krzysztof Lipiec: Węgrzy zaczynają wierzyć w to, że mają wpływ na losy swojego kraju

Data publikacji: 09.04.2018 10:00
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł PiS
09.04.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

- Kurs obrany przez Viktora Orbana jest nowym powiewem w Unii Europejskiej, zbliżonym do polskiej polityki - stwierdził na naszej antenie lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, komentując wygrane przez partię Fidesz wybory parlamentarne na Węgrzech. Krzysztof Lipiec zaznaczył, że wysoka frekwencja, która wyniosła 70-procent jest imponująca. Jak stwierdził - obywatele Węgier zaczynają wierzyć w to, że mają wpływ na losy swojego kraju.

- Partie, które utożsamiają się z wartościami konserwatywnymi, z ideologią, która legła u podstaw stworzenia Unii Europejskiej dziś zaczynają dominować w polityce i jest to bardzo dobra wiadomość. Jestem przekonany, że z tego uda się wyprowadzić duże dobro w Europie - dodał parlamentarzysta.

Fidesz Viktora Orbana wraz z koalicyjną Chrześcijańsko-Demokratyczną Partią Ludową będzie miał 160 mandatów w węgierskim parlamencie. Pozostałe ugrupowania - 39.

- Przewaga jest miażdżąca - przyznał Krzysztof Lipiec.

Dodał, że nie po raz pierwszy Fidesz ma tak znaczącą większość, dzięki której przecież mógł dokonać zmian w węgierskiej konstytucji według własnego projektu.

- Te wybory są potwierdzeniem, że zmiany w systemie funkcjonowania władzy publicznej na Węgrzech uzyskały poparcie społeczne dla prawicy - stwierdził poseł.

Krzysztof Lipiec dodał, że wpływ na opinię wyborców mogli mieć Polacy goszczący na obchodach świąt państwowych na Węgrzech. Wyraził także wdzięczność, że w tym kraju odsłonięto pomnik Memento Smoleńsk. Jak zaznaczył, to piękny gest, który umacnia przyjaźń polsko- węgierską.


Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution