101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce walczą z sepsą. Dzieci zostaną zaszczepione przeciw meningokokom

Data publikacji: 11.04.2018 17:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Gmina Kielce będzie finansowała szczepienia dla dzieci przeciw meningokokom typu B, które wywołują sepsę. Dotychczas miasto dla najmłodszych mieszkańców fundowało szczepienia przeciw meningokokom typu C, jednak okazało się, że nie jest to wystarczający preparat, który chroni przed sepsą - informuje Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc.

- W związku z serią zgonów na oddziale dziecięcym w szpitalu wojewódzkim, które były wywołane meningokokiem typu B, a w wyniku którego dzieci zachorowały na sepsę i zmarły, prezydent Wojciech Lubawski podjął decyzję, by wprowadzić dodatkowe szczepienie przeciwko meningokokowi typu B – mówi Andrzej Sygut.

Jak dodaje, bezpłatne szczepienia dzieci przeciw meningokokom typu B będą dostępne za kilka tygodni. - Mamy już pozytywną opinię pediatrów, którzy zalecają wprowadzenie tego szczepienia. W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji tych zaleceń. Przystąpimy też do rozmów z przychodniami, by proces szczepienia zorganizować jak najszybciej. Szczepienia odbędą się w tych samych przychodniach, w których odbywają się pozostałe szczepienia – dodaje wiceprezydent Andrzej Sygut.  

Gmina Kielce w skali roku na szczepienia przeciw meningokokom typu B będzie musiała przeznaczyć około miliona dwustu tysięcy złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution