101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zając: z kontraktami czekałem na ósemkę

Data publikacji: 13.04.2018 06:57
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze

Krzysztof Zając - prezes Korony Kielce
Kielce. 26.01.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Czekałem na górną ósemkę i teraz mogę już rozmawiać z piłkarzami o nowych kontraktach - stwierdził prezes Korony Krzysztof Zając. Kilku zawodnikom ekstraklasowej drużyny kończą się w czerwcu umowy z kieleckim klubem. W tym gronie są Jacek Kiełb, Radek Dejmek, Ken Kallaste, Goran Cvijanović, Nika Kaczarawa, Elia Soriano i Sanel Kapidzić.

- Jestem już po kolejnej rozmowie z menadżerem Jacka Kiełba. Następnych zawodników poproszę po pucharowym meczu z Arką. Terminarz mamy napięty, a trener chce, żeby piłkarze koncentrowali się tylko na graniu. Drużyna będzie wzmocniona w taki sposób, żeby w przyszłym sezonie pójść o stopień wyżej - deklaruje prezes kieleckiego klubu.

Od dłuższego czasu negocjowane są warunki nowego kontraktu Jacka Kiełba. Popularny "Ryba" jest związany z Koroną od 2006 roku. W tym czasie występował także w Lechu Poznań, Polonii Warszawa i Śląsku Wrocław. W "żółto - czerwonych" barwach rozegrał 161 meczów w ekstraklasie.

- Jeden może dwa punkty musimy w tym kontrakcie jeszcze dopracować. Takie długie negocjacje są normalne, bo każda ze stron chce ugrać jak najwięcej. Chcemy żeby Jacek został. Jest z tym klubem związany od wielu lat i zdajemy sobie z tego sprawę. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że w niedługim czasie pozytywnie załatwimy sprawę - stwierdził Krzysztof Zając.

Prezes Korony nie ukrywa, że kilku piłkarzy pożegna się z kieleckim klubem.

- Jeśli kontrakty się kończą, a klub nie chce ich przedłużać, to zawodnik odchodzi. Taka jest naturalna kolej rzeczy - podsumował Krzysztof Zając.

Wiele wskazuje na to, że z Koroną pożegnają się Radek Dejmek i Ken Kallaste. Wśród piłkarzy, którzy mają dłuższe umowy, do ulubieńców trenera Gino Lettieriego nie należą Nabil Aankour i Djibril Diaw. Niewykluczone, że także oni zmienią klubowe barwy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution