101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Czy Małgorzata S. miała prawo przyjmować pieniądze?

Data publikacji: 13.04.2018 13:59
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Proces Małgorzaty S.

Proces Małgorzaty S.
Kielce. 20.09.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Czy na spotkaniach partyjnych Polskiego Stronnictwa Ludowego była mowa o tym, jak należy zbierać pieniądze na kampanie wyborcze? – m. in. na to pytanie próbował uzyskać odpowiedzieć sąd, podczas kolejnej rozprawy Małgorzaty S., dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach.

Według śledczych miała ona przyjąć od przedsiębiorców 3,5 tysiąca złotych łapówki. Obrona twierdzi, że nie były to korzyści majątkowe, tylko wpłaty na kampanię wyborczą kandydatki PSL na senatora.

Podczas dzisiejszej rozprawy w Sądzie Rejonowym w Kielcach, zeznawali kolejni świadkowie. Członek zarządu powiatowego PSL stwierdził, że na spotkaniach partyjnych przed wyborami, w których brał udziału, nie było rozmów dotyczących formy zbierania pieniędzy na kampanię. - Mogę się jedynie domyślać, że ci którzy chcieli przekazać oskarżonej pieniądze, chyba nie mieli pojęcia, że trzeba wpłacić na konto, dlatego przekazywali jej do ręki – powiedział świadek.

W sądzie zeznawała także znajoma Małgorzaty S., która pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy. Świadek przyznała, że przekazała oskarżonej 300 złotych na kampanię wyborczą do ręki. – Dyrektor powiedziała mi, że nie powinna osobiście przyjmować tych pieniędzy i powinnam wpłacić je na konto. To ja ją namówiłam, żeby wzięła je w takiej formie – zeznała świadek.  

Oprócz Małgorzaty S., zarzuty usłyszały jeszcze trzy inne osoby. Przedsiębiorcy Heronim i Grzegorz Ł. są podejrzewani są o wręczenie łapówki Małgorzacie S. Heronim Ł. oskarżony jest także o podjęcie się pośrednictwa w załatwieniu sprawy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kielcach w zamian za 100 zł. Z kolei Janina M. podejrzana jest o wręczenie Heronimowi Ł. tych pieniędzy.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution