101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceminister obrony narodowej spotkał się z mieszkańcami Skarżyska

Data publikacji: 15.04.2018 09:17 / Data aktualizacji: 15.04.2018 15:03
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie mieszkańców z wiceministrem obrony narodowej. Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Wojciech Skurkiewicz - wiceminister Obrony Narodowej, Maria Zuba - poseł PiS
Skarżysko-Kamienna. 15.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli ofensywę. W ponad 30 miejscach w kraju zorganizowali spotkania z mieszkańcami miast i wsi, podczas których parlamentarzyści i samorządowcy wsłuchiwali się w głosy Polaków. Politycy partii rządzącej, na pierwsze miejsce spotkania w województwie świętokrzyskim, wybrali Skarżysko-Kamienną. Wziął w nim udział Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, lider świętokrzyskich struktur PiS, rozmowy z mieszkańcami będą dotyczyły przeszłości, ale będą także wybiegać w przyszłość. - Mamy dobry projekt, który chcemy przedstawić mieszkańcom regionu. Są to m. in. sprawy, o których podczas konwencji mówił premier Mateusz Morawiecki. Nie możemy zapominać o specyfice naszego regionu. Mam przekonanie, że podczas spotkań będziemy również tworzyć program, z którym pójdziemy do wyborów samorządowych - powiedział Krzysztof Lipiec.

Poseł Marek Kwitek powiedział, że politycy jego partii podchodzą do spotkań z pokorą i entuzjazmem, ponieważ są przekonani, że ich propozycje spodobają się Polakom. - Wynikają one z oczekiwań naszych rodaków. My, w województwie świętokrzyskim nie czekając na przyjazd innych przedstawicieli parlamentu, odbyliśmy już wiele spotkań z mieszkańcami. Potwierdzają one nasze przekonanie, że dobrze się z wyborcami współpracuje i dobrze wsłuchiwać się w ich opinie i oczekiwania - powiedział parlamentarzysta.

W spotkaniu wziął udział także wicewojewoda świętokrzyski Andrzej Bętkowski. Podkreślił, że w trakcie objazdu kraju, politycy partii rządzącej chcą kontynuować dialog ze swoimi wyborcami i osobami tworzącymi wspólnotę narodową.

Z kolei do Pińczowa przyjechał poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, który wraz z mieszkańcami ziemi pińczowskiej rozmawiał między innymi o problemach rolników.

W cyklu spotkań pod hasłem „Polska jest jedna” w maju stolicę regionu świętokrzyskiego ma odwiedzić także premier Mateusz Morawiecki. W przyszłym tygodniu do naszego województwa przyjadą: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel oraz minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution