101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wiceminister obrony narodowej: od MESKO zależy bezpieczeństwo Polski

Data publikacji: 15.04.2018 15:20
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Spotkanie mieszkańców z wiceministrem obrony narodowej. Wojciech Skurkiewicz - wiceminister Obrony Narodowej
Skarżysko-Kamienna. 15.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Firma MESKO jest jedną z kluczowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej - stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej. Wziął on udział w spotkaniu z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej, w ramach cyklu Prawa i Sprawiedliwości pod hasłem „Polska jest jedna”.

Wojciech Skurkiewicz zwrócił uwagę na fakt, że od firmy MESKO zależy bezpieczeństwo Polski i Polaków. - Bez wątpienia ten zakład, razem z firmami „córkami”, stanowi trzon polskiego przemysłu obronnego i wyposażenia polskiej armii - powiedział wiceminister.

Wiceszef resortu obrony odniósł się także do ministerialnego projektu „Strzelnica w powiecie”. Z obiektów będą mogły korzystać przede wszystkim szkoły z klasami mundurowymi, organizacje proobronne oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Wojciech Skurkiewicz ma nadzieję, że już w maju zostanie ogłoszony konkurs na dofinansowanie prac, skierowany głównie do samorządów. - To właśnie samorządy będą występowały do Ministra Obrony Narodowej o wsparcie finansowe na odbudowę, budowę lub renowację strzelnic. Samorząd sam będzie mógł wybierać operatora - powiedział.

Spotkanie z wiceministrem Wojciechem Skurkiewiczem zorganizowano w Domu Pielgrzyma przy skarżyskim Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

Dzisiaj o godzinie 18:00 do Pińczowa przyjedzie także poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej komisji rolnictwa i rozwoju wsi, który wraz z mieszkańcami ziemi pińczowskiej będzie rozmawiał między innymi o problemach rolników.

W cyklu spotkań pod hasłem „Polska jest jedna” w maju stolicę regionu świętokrzyskiego ma odwiedzić także premier Mateusz Morawiecki.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution