101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pobiegli, aby pomóc Olesiowi

Data publikacji: 15.04.2018 17:21
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bieg "Piątka dla Olesia"
Ostrowiec Św.. 15.04.2018 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Około 300 osób stanęło na starcie biegu charytatywnego „Piątka dla Olesia”, który zorganizowano w Ostrowcu Świętokrzyskim. W ośrodku wypoczynkowym Gutwin spotkali się biegacze z całego regionu, aby w sposób sobie najbliższy, poprzez sport wspomóc chore dziecko.

Oleś Pater mieszka na Ukrainie, choruje na rzadką chorobę mózgu, jedynym ratunkiem jest operacja w Szwajcarii. Kosztuje 450 tysięcy złotych. Dla rodziców ta kwota jest niemożliwa do uzbierania, dlatego w pomoc chłopcu włączyli się mieszkańcy Ostrowca. W marcu odbył się koncert charytatywny, dziś bieg.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie OstroBiec. Jego prezes, Anna Bober zaznacza, że liczba osób, które pojawiły się na Gutwinie, przerosła jej oczekiwania. Już kilka dni wcześniej zamknięta została lista startowa, a zakładała start stu osób. Kolejni chętni dopisywali się do niej, stając na starcie już bez numeru.

Bieg główny na 5 kilometrów pokonało około 120 osób. Wcześniej odbył się bieg próbny, na dystansie jednego kilometra. Trasę wokół zbiornika na Gutwinie pokonało ponad 150 osób. Wśród nich nie tylko trenujący bieganie, ale także dzieci, niepełnosprawni czy podopieczni Domu Pomocy Społecznej. Wszyscy deklarowali chęć pomocy choremu Olesiowi.

W „Piątce dla Olesia” wzięli udział biegacze z Ostrowca, ale także Starachowic, Skaryszewa, Iłży i Obrazowa. Agnieszka Grudniewska-Matysiak z Iłży w licytacji poprzedzającej bieg wygrała numer startowy 001. Zapłaciła za niego 400 złotych, podczas gdy standardowa opłata wynosiła 30 złotych. Podkreśliła, że miała nadzieję na większe emocje przy licytacji i wyższą kwotę, bo cel był bardzo szlachetny.

Podczas dzisiejszego biegu zebrano ponad sześć tysięcy dwieście złotych. Pieniądze pochodzą z opłaty startowej i zbiórki do puszek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution