101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Tłumy na Świętym Krzyżu. Jedni modlili się, inni spacerowali

Data publikacji: 15.04.2018 17:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Turyści na Świętym Krzyżu
Święty Krzyż. 15.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Słoneczna pogoda przyciągnęła dzisiaj na Święty Krzyż tłumy mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Wierni brali udział w mszach świętych i wspólnie się modlili, natomiast turyści podziwiali piękno okolicy. Większość osób postanowiła wejść na górę pieszo. Wśród nich była Pola ze swoim bratem Olafem i rodzicami.

- Najpierw poszliśmy na Łysicę, a potem czerwonym szlakiem na Święty Krzyż. Jest bardzo ładna pogoda, dlatego był to przyjemny spacer. Bardzo dobrze się bawiliśmy - podkreśliła Pola.

Do świętokrzyskiej bazyliki przyjechała także Jadwiga Koczanowska z mężem. Jak twierdzi, jest to dla niej wyjątkowe miejsce i zawsze tu wraca. - Jest ono kultowe, dlatego często tutaj przychodzimy. To tak, jakby się przenieść w czasie. Ale dzisiaj jest za dużo osób, wolimy przyjeżdżać na tygodniu, kiedy jest ich mniej - powiedziała pani Jadwiga.

Dominik Kowalski, przewodnik turystyczny podkreśla, że jest to miejsce atrakcyjne dla mieszkańców całego kraju, ponieważ znajduje się w centrum Polski. - Jeżeli ktoś nie ma siły wchodzić, może wjechać na górę autobusem lub bryczką. W innej sytuacji polecam wejść pieszo. Jest to najwyższy punkt w tym rejonie. Ze szczytu rozciąga się piękny widok. Jest coś dla ciała i dla ducha - powiedział przewodnik.

Meteorolodzy zapowiadają, że słoneczna pogoda, która zachęca do aktywności i zwiedzania utrzyma się do wtorku. Potem nastąpią lekkie spadki temperatury, można spodziewać się także przelotnych opadów deszczu.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution