101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poseł Krzysztof Lipiec: rząd wspiera przedsiębiorców

Data publikacji: 16.04.2018 09:47
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Krzysztof Lipiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości
16.04.2018 / Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Nowe programy socjalne oraz wspierające przedsiębiorców zapowiada partia rządząca. - Jedną z najistotniejszych zmian dla biznesu będzie obniżenie podatku CIT - stwierdził na antenie Radia Kielce lider świętokrzyskiej organizacji Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta podkreślił, że domeną rządu jest zdrowe podejście do osób, które wypracowują dochód narodowy i tworzą dobrą kondycję budżetu.

- Pierwsze obniżenie podatku, z 19 do 15 procent, przyniosło same korzyści dla gospodarki. Do budżetu państwa wpłynęło o 13 miliardów złotych więcej. Tym razem podatek dla firm ma wynosić 9 procent ich dochodów - podkreślił poseł. - To jest duże osiągnięcie. Regulacja wejdzie w życie od nowego roku budżetowego. Przysłuży się rozwojowi gospodarki i tym, którzy prowadzą działalność, bo będą mieli większe zyski - dodał.

Krzysztof Lipiec poinformował, że nowe regulacje prawne dotyczyć będą również opłat do ZUS.

- Mały dochód, mały ZUS. Tworzone będą dzięki temu środki na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych - stwierdził.

Poseł przypomniał, że obniżenie podatku CIT do 15 procent obiecała Platforma Obywatelska, jednak tego nie uczyniła.

- My mamy to przekonanie, że wysokie podatki są barierą dla gospodarki. Dziś coraz więcej podmiotów wychodzi z tzw. szarej strefy, co jest efektem nowych regulacji. Tak powinien postępować dobry gospodarz - powiedział gość Radia Kielce.

Założeniem polityki rządu jest także pochylanie się nad sprawami społecznymi. Najnowsze propozycje, to program "Wyprawka" i darmowe leki dla kobiet w ciąży.

- Dobra polityka społeczna legła przecież u podstaw rozwoju krajów Europy Zachodniej, dlatego my staramy się tak czynić, by Polska była postrzegana jako państwo przyjazne dla wszystkich swoich obywateli, nie tylko dla elit i klas uprzywilejowanych. Chcemy, by ze zrównoważonego rozwoju korzystały te osoby, o których wcześniej władza zapominała - podkreślił Krzysztof Lipiec.

Parlamentarzysta zaznaczył, że Polska ma pieniądze, by zaspokoić potrzeby swoich obywateli, trzeba tylko dobrze poukładać te środki w budżecie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution