101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kielce przygotują prymusów do olimpiad?

Data publikacji: 16.04.2018 15:01
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Kielce. 15.12.2017 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Czy w Kielcach będą prowadzone zajęcia przygotowujące najlepszych uczniów do ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych? Jacek Wołowiec, kielecki radny, zamierza zwrócić się z taką propozycją do władz miasta. Jak mówi, inne miejscowości aktywnie wspierają swoich najzdolniejszych uczniów, w stolicy świętokrzyskiego jest to również potrzebne.

Jak tłumaczy radny, konieczne jest wprowadzenie systemu kół międzyszkolnych, gdzie do ogólnopolskich olimpiad z matematyki czy historii przygotowywaliby się wspólnie uczniowie z różnych liceów.

Jacek Wołowiec uważa, że koszt zorganizowania  spotkań dla najlepszych kieleckich uczniów nie powinien być wysoki i miasto mogłoby znaleźć w budżecie pieniądze na ten cel.

Andrzej Sygut, zastępca prezydenta Kielc nie wyklucza, że miasto zaangażuje się w projekt wspierający uczniów przygotowujących się do olimpiad przedmiotowych. Ale jak podkreśla, pomysł radnego Wołowca jest bardzo ogólny.

Rozważenie finansowania tego przedsięwzięcia jest możliwe, ale dopiero kiedy projekt przedstawi szkoła, która chciałaby takie zajęcia dla zdolnych uczniów zorganizować. Potrzebne jest również pozytywna opinia osób, na przykład pedagogów, które pracują z młodymi ludźmi. Ponad dwa lata temu w Kielcach działało międzyszkolne koło dla olimpijczyków. Zorganizowała je Bożena Potocka, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach. Niestety z powodu braku pieniędzy, szkoła musiała zakończyć projekt.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution