101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Karta Seniora już niedługo w Kielcach. Oferuje wiele ulg i przywilejów

Data publikacji: 16.04.2018 15:50
Kategoria: Wiadomości /Źródło: Mateusz Kaczmarczyk
Komentarze

Posiedzenie Kieleckiej Rady Seniorów
Kielce. 16.04.2018 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Prawdopodobnie jeszcze przed wakacjami trafi pod obrady kieleckiej rady miasta projekt Karty Seniora. To program, dzięki któremu starsze osoby będą mogły korzystać z licznych ulg i przywilejów. W ratuszu odbyło się posiedzenie Kieleckiej Rady Seniorów. W spotkaniu uczestniczył m. in. prezydent Kielc Wojciech Lubawski oraz dyrektor MOPR Marek Scelina.

Jak powiedział dyrektor MOPR podczas spotkania przedstawiony został projekt „Kieleckiego Programu Senioralnego na lata 2018-2023”. Jednym z jego elementów ma być karta seniora. Najpierw rozwiązanie zostanie przedstawione do zaopiniowania Radzie Seniorów oraz Uniwersytetom III Wieku, działającym w Kielcach. Potem być może w czerwcu projektem zajmą się radni.

Karta ma być wydawana osobom po 60 roku życia i ma uprawniać do zniżek w wybranych sklepach, kawiarniach, kinach, czy teatrach, ale także niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, jak również na przedsięwzięciach realizowanych przez miejskie instytucje kultury. W planach jest również wprowadzenie ulgi w wysokości 70% na korzystanie z pływalni MOSiR oraz 50-procentową ulgę na przejazdy autobusowe dla osób pomiędzy 60 a 70 rokiem życia.

Uczestniczący w spotkaniu prezydent Kielc Wojciech Lubawski przyznał, że inicjatywa wprowadzenia kary seniora wyszła od pani prezes jednego z Uniwersytetów III Wieku, która zapytała, czy to rozwiązanie może zostać wprowadzone także w naszym mieście. Prezydent dodał, że zapewne warto rozszerzyć ulgi dla starszych mieszkańców, ale szczegółowe rozwiązania w tej sprawie najpierw zostaną przedstawione do konsultacji ich reprezentantom.

Celem Kieleckiego Programu Senioralnego na lata 2018-2023 jest m. in. wzrost jakości i dostosowanie usług zdrowotnych i społecznych do potrzeb seniorów oraz wzrost aktywności społecznej i zawodowej osób w wieku 60+. Projekt zakłada m. in. utworzenie ośrodka całodobowej opieki krótkoterminowej, powstanie kolejnych klubów seniora oraz mieszkań chronionych, a także adaptację przestrzeni publicznej, w tym architektonicznej, dla potrzeb seniorów, czy rozwój wolontariatu seniorów.

Jutro w Kielcach przy ulicy Ściegiennego oddane zostaną kolejne mieszkania chronione.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution