101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Marek Maj wciąż dyrektorem jędrzejowskiej "dwójki"

Data publikacji: 16.04.2018 18:01
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Marek Maj, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jędrzejowie
Jędrzejów. 16.04.2018 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Marek Maj przez następne 5 lat będzie dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jędrzejowie. Wygrał konkurs na to stanowisko pokonując drugiego kandydata Norberta Kośmidra, nauczyciela historii ze Szkoły Podstawowej Nr 4.

Jak powiedziała Maria Barańska, przewodnicząca 12-osobowej komisji konkursowej, która w tajnym głosowaniu wyłoniła dyrektora szkoły, na pewno 20-letnie doświadczenie dyrektora Maja na tym stanowisku, w tym 16-letnie w Szkole Podstawowej Nr 2 miało duże znaczenie.

Dyrektor Marek Maj nie krył niepewności, jaką miał do samego ogłoszenia wyników konkursu. Jak powiedział dla niego, nauczycieli oraz uczniów szkoły na dziś najważniejsza jest modernizacja starych boisk przyszkolnych, które pochodzą jeszcze z lat 60-tych. Jak przypomniał gmina jako organ prowadzący czyniła starania o pozyskanie funduszy na modernizację boisk, obecnie projekt jest na liście rezerwowej u marszałka województwa.  

Dyrektor Maj zaznaczył, że jędrzejowska "dwójka" jest pierwszą w powiecie jędrzejowskim szkołą, gdzie jest e-Dziennik, e-Sekretariat, czy e-Świadectwa. Obecnie szkoła pracuje nad tym, aby uruchomić e-Bibliotekę.  

Dziś odbyły się również konkursy na dyrektorów Szkół Podstawowych Nr 3 w Jędrzejowie i w Jasionnie. W tych szkołach nadal dyrektorami będą obecne dyrektorki: Maria Nowak w Szkole Podstawowej Nr 3 oraz Elżbieta Pańtak w Szkole w Jasionnie. Ne miały kontrkandydatów.

Jutro część dalsza konkursów na dyrektorów szkół w Łysakowie, Mnichowie i Podchojnach.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution