101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

MOST oknem na świat dla studentów UJK

Data publikacji: 16.04.2018 19:22
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak wyglądają studia w Krakowie lub Warszawie mogą przekonać się żacy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. UJK właśnie rozpoczął rekrutację chętnych do programu MOST. Jak mówi Piotr Burda, rzecznik kieleckiej uczelni dla studentów to szansa nawiązania nowych kontaktów w środowisku akademickim.

- Można sobie wybrać jeden lub dwa semestry. Studenci mogą wybrać jedną z dwudziestu szkół wyższych na terenie kraju. Największym powodzeniem cieszą się takie kierunki jak medycyna, prawo, dziennikarstwo – wymienia rzecznik UJK.

O udział w programie MOST mogą ubiegać się studenci zarówno studiów jednolitych magisterskich, jak i studiów pierwszego czy drugiego stopnia. Piotr Burda informuje, że właśnie zaczęły się zapisy dla osób chętnych do skorzystania z tej formy wymiany studenckiej. - Zapisy potrwają do 15 maja. O przyjęciu na najpopularniejsze kierunki, jak medycyna czy prawo decyduje lista rankingowa. Im lepsze wyniki w nauce studenta, tym większa szansa na udział w wymianie – tłumaczy Piotr Burda.

W ramach programu MOST studenci z innych uczelni przyjeżdżają do Kielc. W UJK kształcą się żacy między innymi z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Udział w programie MOST jest bezpłatny.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution