101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zielone światło dla powiatu starachowickiego na przebudowę dróg

Data publikacji: 16.04.2018 20:52
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Zalew w Krynkach. Trasa Krynki – Brody. Od lewej: Danuta Krępa, starosta starachowicki oraz Krzysztof Lipiec, poseł PiS
16.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Powiat Starachowicki otrzymał ponad 3 miliony 200 tysięcy złotych dofinansowania na przebudowę dwóch dróg powiatowych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zostaną wykorzystane na remonty dróg: Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec Duży, w gminie Mirzec oraz trasy Krynki – Brody, w gminie Brody.

Na przebudowę drogi w miejscowości Trębowiec Duży powiat otrzymał dotację celową w wysokości prawie 385 tysięcy złotych. Pokryje to połowę kosztów, pozostałymi powiat podzieli się z gminą Mirzec. W ramach tego zadania przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 350 metrów - informuje starosta starachowicki Danuta Krępa.

Remontowany odcinek jezdni zostanie poszerzony, pojawi się odwodnienie, chodniki z kostki brukowej wraz ze zjazdami do posesji. Termin zakończenia robót został wyznaczony na koniec  września br.

Trębowiec Duży. Trasa Osiny – Mokre Niwy – Krupów – Trębowiec Duży, w gminie Mirzec16.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Jak podkreślił lider świętokrzyskich struktur PiS poseł Krzysztof Lipiec w pakiecie premiera Mateusza Morawickiego jest również pomoc dla dróg lokalnych, które są w gestii samorządów lokalnych. Na ten cel od następnego roku budżetowego zostanie wyasygnowanych 5 mld zł . "To są znaczące środki – dotychczas takich nie było” - dodał parlamentarzysta.  

Drugim zadaniem, na który powiat dostał dotację jest rozbudowa drogi Krynki – Brody przy zalewie. W przypadku tej inwestycji wysokość wsparcia wyniosła ponad 2 miliony 800 tysięcy złotych. Pozwoli to na kontynuację zadania realizowanego w ubiegłym roku. Na remontowanym odcinku poszerzona zostanie jezdnia, wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni wraz z odwodnieniem i utwardzonym poboczem. Pojawią się ciągi pieszo–rowerowe ze zjazdami do posesji, a także zatoka autobusowa, parking i oświetlenie.

Jak podkreślił poseł Krzysztof Lipiec, to bardzo ważna droga ze względu na lokalizację. Jest to miejsce pod względem turystyczno-krajoznawczym bardzo atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców  Starachowic, dlatego poprawa całej infrastruktury komunikacyjnej jest rzeczą bardzo ważną. Dziś modernizuje się lokalne drogi, to są drogi z chodnikami, z zapleczem komunikacyjnym w postaci parkingów - dodał poseł Krzysztof Lipiec.

Planowany termin zakończenia prac, tak jak w poprzednim przypadku, wyznaczony został na koniec września br. Dotacja z budżetu państwa pokryje 50 proc. kosztów realizacji całej inwestycji. W sfinansowaniu drugiej części pomoże powiatowi gmina Brody.

W ramach rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej w ostatnich latach do powiatu starachowickiego trafiło blisko 25 mln zł.

Zalew w Krynkach. Trasa Krynki – Brody. Od lewej: Danuta Krępa, starosta starachowicki oraz Krzysztof Lipiec, poseł PiS16.04.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution