101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Co dalej z kielecką siatkówką?

Data publikacji: 17.04.2018 06:00
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze

Jacek Sęk
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Zrobimy wszystko, by ligowa siatkówka została w naszym mieście – powiedział Radiu Kielce prezes Dafi Społem. Przypomnijmy, że po ośmiu latach kielecki zespół został zdegradowany z PlusLigi.

- Mam pozytywne sygnały od naszych partnerów, że mimo spadku nadal pozostają z nami i chcą wspierać kielecką siatkówkę – dodał Jacek Sęk. Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywał się klub, bo umowa ze sponsorami tytularnymi wygasła z końcem tego sezonu, co nie oznacza, że nie zostanie przedłużona.

Prezes poinformował również, że prowadzone będą rozmowy z władzami miasta na temat współpracy z kieleckim klubem. Jacek Sęk dodał także, że spotka się z sześcioma zawodnikami, którzy mają ważne kontrakty jeszcze w przyszłym sezonie. Są to: przyjmujący Jakub Szymański i Łukasz Łapszyński, atakujący Michał Superlak, libero Mateusz Czunkiewicz, środkowy bloku Mariusz Schamlewski i rozgrywający Przemysław Stępień. Być może propozycję podpisania nowej umowy otrzyma również ktoś z tych siatkarzy, którym kontrakty się skończyły. 

15 czerwca mija termin wyznaczony przez PZPS na zgłaszanie drużyn do rozgrywek ligowych na przyszły sezon. Do tego czasu wszystkie sprawy w kieleckim klubie mają być poukładane.

Siatkarze z Kielc pod nazwami Fart, Effector i Dafi Społem występowali na parkietach PlusLigi od sezonu 2010/2011. Zadebiutowali w ekstraklasie 22 października 2010 roku przegrywając w Hali Legionów z ówczesnym mistrzem Polski, Skrą Bełchatów 0:3.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution