101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Mistrzowie rachunkowości zmierzyli się w Kielcach

Data publikacji: 18.04.2018 18:41
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Ponad 40 osób wzięło udział w finale szóstej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości. Na zdjęciu Anna Ostrowska studentka UJK laureatka konkursu wiedzy z rachunkowości

Ponad 40 osób wzięło udział w finale szóstej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości. Na zdjęciu: Anna Ostrowska, studentka UJK, laureatka konkursu wiedzy z rachunkowości
18.04.2018 / Fot. Piotr Burda / UJK Kielce

Ponad 40 osób wzięło udział w finale szóstej edycji Świętokrzyskiego Konkursu Wiedzy z Rachunkowości. W zawodach rywalizowali studenci uczeni wyższych. Najlepsza okazała się Anna Ostrowska, z pierwszego roku finansów i rachunkowości Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Jak mówi rachunkowość, to od lat jej pasja i ma nadzieję, że w przyszłości będzie mogła realizować się w zawodzie związanym z tą dziedziną.

- Studiuję kierunek związany z rachunkowością, wcześniej skończyłam technikum ekonomiczne, więc od wielu lat już zdobywam tę wiedzę. W przyszłości chcę zostać biegłym rewidentem - twierdzi Anna Ostrowska.

Konkurs organizowany był tradycyjnie przez kielecki oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce przy wsparciu UJK. Zbigniew Radek, skarbnik kieleckiego oddziału stowarzyszenia tłumaczy, że jednym z priorytetów jego organizacji jest edukacja związana z finansami i rachunkowością.

- Celem i misją Stowarzyszenia Księgowych jest propagowanie wiedzy i zachęcania do jej pogłębiania. A przy okazji też wskazywanie roli, jaką na etapie kształcenia zawodowego może i powinno pełnić nasze stowarzyszenie - mówi Zbigniew Radek.

Jedną z nagród dla laureatki dzisiejszego finału jest bezpłatny kurs organizowany przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. W tym roku kielecki oddział stowarzyszenia planuje również zorganizować podobny konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution