101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Zadał żonie cios nożem w brzuch. Sąd utrzymał wyrok

Data publikacji: 19.04.2018 13:08
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

sąd
Fot. Radio Kielce

1,5 roku pozbawienia wolności - to prawomocny wyrok w sprawie 75-letniego Andrzeja P. Mężczyzna był oskarżony o usiłowanie zabójstwa żony. Do zdarzenia doszło 23 stycznia zeszłego roku w Sędziszowie.

Zdaniem śledczych, Andrzej P. zadał żonie cios nożem w brzuch. W trakcie postępowania świadkowie zeznawali, że nic nie wskazywało na to, aby w tej rodzinie mogło dojść do popełnienia przestępstwa. Miejscowa policja nie interweniowała nigdy wcześniej w domu rodziny Andrzeja P., a sąsiedzi nie słyszeli żadnych awantur.

W listopadzie Sąd Okręgowy w Kielcach stwierdził, że zgromadzony materiał dowodowy nie potwierdza tezy aktu oskarżenia i zmienił klasyfikację czynu na uszkodzenie ciała na czas powyżej 7 dni. Zdaniem sądu sprawca działał w warunkach ograniczonej poczytalności, czyli miał ograniczoną możliwość rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Skazany został też zobowiązany do leczenia odwykowego.

Z wyrokiem sądu pierwszej instancji nie zgodził się obrońca, dlatego sprawa została skierowana do Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Tomasz Szymański, rzecznik instytucji, informuje, że sąd utrzymał wyrok w tej sprawie. Ta decyzja jest prawomocna.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution