101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Caritas inauguruje „Pola Nadziei”

Data publikacji: 20.04.2018 13:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Caritas Diecezji Kieleckiej rozpoczyna coroczną kampanię „Pola Nadziei”. Za wrzucenie do puszki datku wolontariusze rozdawać będą żółte żonkile będące symbolem akcji.

Anita Grzesik, koordynator wolontariatu hospicyjnego w kieleckiej Caritas, informuje, że najbliższa zbiórka odbędzie się  dziś i jutro w Galerii Echo, a kolejne w Galerii Korona, a także w centrum Kielc, na ulicy Sienkiewicza.

- Zachęcamy do dzielenia się drobnymi datkami i swoim sercem. Taka możliwość będzie również 27 kwietnia, kiedy będzie można nas spotkać na ulicy Sienkiewicza i w Parku Miejskim w Kielcach, a 28 kwietnia w Galerii Korona - mówi Anita Grzesik.

Jak dodaje, kampania ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób terminalnie chorych i zbieranie środków na działalność Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

- Nasza placówka jest bezpłatna dla chorych, ale Narodowy Fundusz Zdrowia płaci jedynie za ich leczenie. Dlatego datki zbierane podczas takich akcji, czy koncertów charytatywnych przeznaczamy na ich wyżywienie, czy zakup niezbędnego sprzętu - dodaje Anita Grzesik.

Kampania „Pola nadziei” po raz pierwszy zorganizowane zostały w Wielkiej Brytanii 20 lat temu. W Polsce akcja odbywa się od 2005 roku, a w Kielcach od 7 lat.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution