101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Dzień Ziemi w „Szklanym Domu”. Atrakcjami warsztaty i występy

Data publikacji: 21.04.2018 13:34
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Obchody Dnia Ziemi w Centrum Edukacji i Kultury Szklany Dom w Ciekotach. Jedną z największych atrakcji były warsztaty wyplatania wiklinowych konstrukcji prowadzone przez artystę Jana Sajdaka

Obchody Dnia Ziemi w Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach. Jedną z największych atrakcji były warsztaty wyplatania wiklinowych konstrukcji prowadzone przez artystę Jana Sajdaka
Ciekoty. 21.04.2018 / Fot. Karol Żak / Radio Kielce

W Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach trwają obchody Dnia Ziemi. W imprezie biorą udział głównie rodziny z dziećmi. Jedną z największych atrakcji były warsztaty wyplatania wiklinowych konstrukcji prowadzone przez artystę Jana Sajdaka.

Jak informuje konstruktor, przedmioty wiklinowe to jeden ze znaków rozpoznawczych szklanego domu w Ciekotach. To kontynuacja tradycji, którą zapoczątkował jeden z mieszkańców.

- Mieszkał tutaj niedaleko. Ludzie kupowali od niego m.in. koszyki. Teraz my, mimo że tworzymy inne przedmioty, kontynuujemy tę tradycję wikliniarstwa - dodał.

W warsztatach wzięła udział pani Anna z wnuczką Natalią. Jak powiedziała, dziewczynka prosiła ją, żeby spędzić aktywnie sobotę, więc postanowiły odwiedzić szklany dom. Pani Anna dodała, że takie warsztaty to dobry pomysł, żeby dzieci nie siedziały przed komputerem.

Z okazji Dnia Ziemi zaprezentowany zostanie jeszcze spektakl „Łysogórska Baśń Wędrowna”, który jest efektem warsztatów baśniowych prowadzonych przez artystów ze Stowarzyszenia „Odnowica” z dziećmi ze szkoły podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii. Zaplanowano także m.in. wernisaż wystawy prac Darii Kozłowskiej pt. „Bionika kreski” i koncert pt. Świetlana w wykonaniu artystów ze Stowarzyszenia „Odnowica”.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution