101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Pionierska akcja strażaków w Bilczy

Data publikacji: 24.04.2018 15:28
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Bilcza. Podsumowanie akcji „Nie-czadowa wizyta”
24.04.2018 / Fot. Adam Mierzwiński

Ponad 2 tysiące mieszkańców gminy Morawica skorzystało z pomocy strażaków przy sprawdzeniu instalacji wentylacyjnych w swoich domach. W Bilczy podsumowano akcję „Nie-czadowa wizyta”, której organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna z tej miejscowości.

Od lutego miejscowi druhowie OSP, a także harcerze odwiedzali mieszkańców i kontrolowali  przewody kominowe. Sprowadzano stężenie tlenku węgla i gazów palnych. Strażacy udzielali również informacji związanych z bezpieczeństwem przeciwpożarowym.

Adam Mierzwiński, który brał udział w akcji wyjaśnia, że do kontroli używano specjalistycznego czujnika wielogazowego. Dzięki niemu strażacy mogli sprawdzić występowanie tlenku węgla, oraz innych gazów, które mogą się wydzielać podczas procesu spalania. Strażacy kontrolowali przewody w kotłowniach, łazienkach, kuchniach i miejscach, gdzie znajdowały się kominki.   

Lucjan Pietrzczyk, prezes OSP w Bilczy przypomina, że była to pionierska akcja na skali kraju. Jak ocenia, cały czas trzeba uświadamiać mieszkańców, by regularnie sprawdzali przewody wentylacyjne w swoich domach. Dodaje, że akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców

Strażacy z Bilczy deklarują, że w kolejnych latach inicjatywa będzie kontynuowana. Liczą jednocześnie, że przerodzi się w akcję ogólnopolską.

Bilcza. Podsumowanie akcji „Nie-czadowa wizyta”24.04.2018 / Fot. Adam Mierzwiński

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution