101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe

41 200 20 20 / 41 200 20 00

TELEFON INTERWENCYJNY

502 020 025

NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

W enduro Maciej Giemza znów w barwach KTM Novi Korona Kielce

Data publikacji: 26.04.2018 13:22
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Komentarze
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. Orlen Team

Kielczanin Maciej Giemza, który w niedzielę zwyciężył w Qatar Cross Country Rally 2018, wrócił już do kraju. Motocyklista Orlen Team wygrał wszystkie etapy pięciodniowych zmagań na piaskach Kataru i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych.

Kielczanin Maciej Giemza, który w niedzielę zwyciężył w  Qatar Cross Country Rally 2018, wrócił już do kraju. Motocyklista Orlen Team wygrał wszystkie etapy pięciodniowych zmagań na piaskach Kataru i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata FIM w rajdach terenowych.

Kolejnym rajdem w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Motocyklowej jest sierpniowy Atacama Desert w Chile. Do tego czasu Maciej Giemza będzie startował w mistrzostwach Polski enduro. 22-letni zawodnik broni tytułu wywalczonego przed rokiem w klasyfikacji generalnej i klasie E1. - To będą starty stricte treningowe. Wiadomo jednak, że jak staje się do rywalizacji to chce się dać z siebie wszystko. Jest niestety taka zależność, że im więcej czasu spędza się na motocyklu dakarowym, to jest się wolniejszym na tym endurowym. To jest inna dyscyplina i inna maszyna. Tanio skóry jednak nie sprzedam i będą robił wszystko, żeby powtórzyć wyniki ubiegłoroczne - zapewnia Maciej Giemza.   

W enduro Maciej Giemza będzie startował w barwach swojego macierzystego KTM Novi Korona Kielce, z którym przed rokiem wywalczył tytuł klubowego mistrza Polski. - Postaram się dołożyć tych punktów jak najwięcej. To jest mój klub od zawsze i myślę, że już na zawsze. Jeśli tylko będę mógł, to będę pomagał - dodał zawodnik, który na wysokim 24.miejscu ukończył tegoroczny Rajd Dakar.

Pierwsze dwie rundy nowego sezonu mistrzostw Polski enduro rozegrane zostaną w drugi weekend maja w Kaliszu Pomorskim.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość

Indeks jakości powietrza

zmień ▾

Wybierz czujnik ×

cloud

 

PM10 - µg/m3

PM2.5 - µg/m3

Data pomiaru Źródło

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution