101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Wielkie sadzenie w Jędrzejowie. Pomagał nawet burmistrz

Data publikacji: 28.04.2018 11:34
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Jędrzejów. Sadzenie drzew. Akcja Zielony Jędrzejów
Jędrzejów. 28.04.2018 / Fot. Ewa Pociejowska - Gawęda / Radio Kielce

Ponad 60 drzew i około 100 krzewów ozdobnych posadzonych zostało w Jędrzejowie w ramach kolejnej akcji „Zielony Jędrzejów”. Na placu zabaw na ul Chrobrego posadzone zostały jarzębiny i świerki. Natomiast na ul. Dojazd lipy, które w efekcie utworzą Aleje Lipową.

- Dzięki drzewom plac zabaw zyska nieco zacienionego miejsca. Docelowo gmina chce stworzyć oazę zieleni dla dzieci i mieszkańców – mówi Agnieszka Chudzik pracownik wydziału rolnictwa i gospodarki gruntami urzędu miasta.

Jak dodaje, aby efekt był szybki, zakupione zostały duże kilkuletnie drzewka. Lipy natomiast posadzone zostały, aby wspierać ratowanie pszczół. 

W akcji brał udział m.in. Marcin Piszczek burmistrz Jędrzejowa. Jak przypomniał, kilka lat temu nie brakowało osób, które uważały, że gmina nie tak jak należy, dba o zieleń i nasadzenia.

- Dlatego od 5 lat robimy dużą akcję i obsadzamy również miejsca zgłaszane przez mieszkańców - dodaje burmistrz Piszczek.

W sadzeniu drzew pomagali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jędrzejowie. Jak powiedział Wiktor Drab, po raz pierwszy sadził drzewa i jest to dla niego nowe doświadczenie.

W ramach akcji „Zielony Jędrzejów” obsadzane będą również pasy drogowe oraz miejsce rekreacyjne. Przy zalewie posadzone będą wierzby oraz ozdobne drzewa owocowe.

Drzewa posadzone w ramach 5 akcji „Zielony Jędrzejów” kosztowały 7 tys. złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution