101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Paweł Szefernaker: będą dodatkowe środki na remonty dróg lokalnych

Data publikacji: 28.04.2018 19:24
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji z wizytą w Łopusznie. Paweł Szefernaker - wiceminister w MSWiA, Pełnomocnik Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym
Łopuszno. 28.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

O konieczności inwestowania w lokalną infrastrukturę drogową mówił w Łopusznie Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jak przypomniał - w kraju realizowany jest program rządowy na rzecz rozwoju oraz konkurencyjności regionów poprzez wsparcie takich inwestycji. W tym roku rząd przeznaczył na ten cel ponad 1 miliard 300 milionów złotych. Wiceminister zapowiedział, że dodatkowe środki pojawią się także w kolejnych latach.

- Przez najbliższe dwa lata będzie to kolejne pięć miliardów. Odwiedzając małe miejscowości w naszym kraju widzimy, że remonty dróg są jednymi z najbardziej wyczekiwanych inwestycji, a rząd będzie takie zadania wspierał - powiedział Paweł Szefernaker.

Wizyta wiceministra w Łopusznie wiąże się z akcją „Polska jest jedna” prowadzoną przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzyści, a także przedstawiciele resortów wyjechali w teren, aby rozmawiać o potrzebach Polaków. Jest to także moment, aby zaprezentować nowe propozycje reform przygotowywane przez partię rządzącą.

Zdaniem posła Krzysztofa Lipca, lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości - jest to najlepsza droga, aby skutecznie odpowiadać na oczekiwania, jakie mają wobec rządzących wyborcy.

- "Polska jest jedna" - to hasło, pod którym gromadzimy ludzi. Ci, którzy mieszkają w Warszawie, Krakowie, czy Kielcach, niczym nie różnią się od tych, którzy żyją w Łopusznie. Wsłuchawszy się w ich głos sądzę, że staniemy na wysokości zadania, by zmieniać Polskę w dobrym kierunku - powiedział parlamentarzysta.

To nie pierwsze spotkania z czołowymi przedstawicielami partii w naszym regionie. W województwie świętokrzyskim gościli m.in. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Region odwiedzili także: wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz oraz poseł Robert Telus, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Paweł Szefernaker - wiceminister w MSWiA, Pełnomocnik Rządu ds. Współpracy z Samorządem Terytorialnym oraz Bartłomiej Zapała - Radio KielceKielce. 28.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Paweł Szefernaker był dziś gościem także w studiu Radia Kielce. Rozmawiał z nim Bartłomiej Zapała:

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution