101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Starachowice z nowym kotłem. Inwestycja w ochronę środowiska

Data publikacji: 07.05.2018 15:08
Autor: Tomasz Piwko / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
Starachowice. Przekazanie nowego pieca ciepłej wody dla Zakładu Energetyki Cieplnej. Wstęgę przecina prezes WFOŚiGW w Kielcach Ryszard Gliwiński

Starachowice. Przekazanie nowego pieca ciepłej wody dla Zakładu Energetyki Cieplnej. Wstęgę przecina prezes WFOŚiGW w Kielcach Ryszard Gliwiński
Starachowice. 07.05.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Starachowicki Zakład Energetyki Cieplnej ma do dyspozycji nowy kocioł do podgrzewania wody dla mieszkańców. Zakup i instalacja urządzenia o mocy 8 megawatów, zostały w 95 procentach sfinansowane z dotacji, przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowoczesny piec będzie w znacznym stopniu chronił środowisko naturalne, poprzez mniejszą emisję szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla – podkreślała Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

Poseł Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości zwróciła uwagę, że rząd PiS stawia na ochronę środowiska naturalnego, czego wyrazem jest m.in. zakup w Starachowicach. Nowe urządzenie zastąpiło kocioł, który pracował od lat 70–tych poprzedniego stulecia. - Cieszę się bardzo z tej inwestycji, bo oznacza troskę o zdrowie mieszkańców Starachowic – dodała Anna Krupka.

Senator PiS - Jarosław Rusiecki mówił, że niska emisja tzw. pyłów zawieszonych, mniejsze zużycie miału węglowego i poprawa energetyczności tego pieca sprawiają, że wydolności systemu energetycznego znacznie się poprawi. - Bardzo cieszę się, że mieszkańcy Starachowic będą mieli czystsze powietrze - dodał parlamentarzysta.

W Starachowicach prawie 100 % mieszkańców korzysta z ciepłej wody dostarczanej przez ZEC. Wartość całej inwestycji to ponad 3,2 mln zł.

Podobne wiadomości
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution