101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Szkoły zyskają na mistrzostwach. Miasto zainwestuje w hale sportowe

Data publikacji: 09.05.2018 12:45
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Hala na ulicy Krakowskiej
Kielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Ponad 600 tysięcy złotych będzie kosztować dostosowanie kilku kieleckich hal sportowych do zaleceń związanych z organizacją w sierpniu Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych do lat 18. Do stolicy województwa przyjadą 24 reprezentacje. Mecze będą rozgrywane w Hali Legionów i hali Politechniki Świętokrzyskiej. Natomiast obiektami treningowymi będą obiekty przy ulicy Krakowskiej oraz przy II LO, VI LO i VII LO.

- Prace dostosowawcze zostaną wykonane w Hali Legionów oraz w obiekcie przy ulicy Krakowskiej - informuje Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

W obiekcie przy ulicy Leszka Drogosza odświeżone zostaną szatnie, sanitariaty i pomieszczenia do odnowy biologicznej. Wymienione zostaną także wykładziny podłogowe i część elementów sufitu podwieszanego. W hali przy ulicy Krakowskiej zostaną natomiast wymienione płytki podłogowe i ułożona glazura na ścianach sanitariatów i szatni. Odnowione zostanie również wejście do obiektu.

Hala na ulicy KrakowskiejKielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Zalecenia federacji piłki ręcznej dotyczą także hal treningowych przy VI i II Liceum Ogólnokształcącym. Bożena Potocka, dyrektor II LO, zaznacza, że trzeba wykonać cyklinowanie i malowanie parkietu, wyznaczyć linie boiskowe oraz pomalować szatnie. Zakupiona zostanie także maszyna do konserwacji parkietu. Dyrektor dodała, że będą to także wymierne korzyści dla szkoły, bo na renowację parkietu czekano 18 lat. Podobne prace zostaną wykonane w VI Liceum.

Wcześniej z budżetu miasta przeznaczono 400 tysięcy złotych na transport drużyn w Kielcach, ochronę, zabezpieczenie medyczne oraz wyżywienie i nocleg dla wolontariuszy. O przeznaczeniu kolejnych ponad 600 tysięcy złotych na organizację mistrzostw zdecydują radni podczas najbliższej sesji 17 maja.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution