101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Z literaturą wśród zwierząt. Wielkie rozstrzygnięcie konkursu

Data publikacji: 09.05.2018 14:23
Autor: Katarzyna Prędotka / Kategoria: Kultura
Komentarze

Wręczenie nagród i prezentacja prac z konkursu plastycznego "Z literaturą wśród zwierząt" w Miejskiej Bibliotece Publicznej na ulicy Jana Nowaka - Jeziorańskiego
Kielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Książki przygodowe są tymi, które dzieci czytają najchętniej, ale jak podkreślają, lubią czytać każdą literaturę, bo czytanie jest po prostu fajnie. Właśnie to był najczęstszy motyw udziału w konkursie plastycznym „Z literaturą wśród zwierząt”, który dzisiaj został rozstrzygnięty w Kielcach. W tym roku zgłoszono do niego 1250 prac z całego województwa świętokrzyskiego.

Hasło tegorocznej edycji miało zwrócić uwagę na traktowanie zwierząt przez człowieka, a przy tym promować czytelnictwo. Dzieci miały namalować lub narysować postać zwierzęcia z literatury.

- Udział w konkursie skłania do czytania, a dzięki temu Bardzo dużo można się nauczyć, a jak człowiek się dużo nauczy, to dużo wie – podkreślała sześcioletnia Agata Roman ze Szkoły Podstawowej nr 32 imienia Janusza Kusocińskiego w Kielcach.

Natomiast dwunastoletnia Wiktoria Żurek zwracała uwagę na to, że przez czytanie poszerza przede wszystkim swoją wyobraźnię.

– Oprócz tego poznaje dużo nowych słów, które mogę później wykorzystać – dodała.

Obydwie dziewczynki były uczestniczkami konkursu.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna po raz pierwszy zaprosiła do współpracy Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedstawiciel placówki Przemysław Krystian zaznacza, że muzeum chętnie bierze udział w takich inicjatywach.

– Cenimy sobie wydarzenia, które mają fajną idee, a tutaj tak właśnie było. Oprócz czytelnictwa mogliśmy również zwrócić uwagę na to, jak zwierzęta powinny być traktowane – dodaje.

Konkursowi towarzyszyły również warsztaty, realizowane zarówno w bibliotece, jak i w muzeum. W konkursie wszystkie wyróżnienia były równoległe. Dzieci, oprócz nagród otrzymały również przygotowany specjalnie dla nich dyplom, każdy był inny, ponieważ prezentował pracę nagrodzonego. Zwycięskie prace można oglądać w filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego 53.

Tagi do tego wpisu
Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Wiadomości
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution