101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rondo i drogi powstaną na Malikowie. Inwestycje będą początkiem konfliktu?

Data publikacji: 09.05.2018 14:57
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze
Miejsce gdzie będą prowadzone wykopy gruntów i budowa dróg dojazdowych pod powstające na Malikowie centrum logistyczne

Miejsce gdzie będą prowadzone wykopy gruntów i budowa dróg dojazdowych pod powstające na Malikowie centrum logistyczne
Kielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Nowe rondo oraz drogi techniczne powstaną na ulicy Malików w Kielcach. Inwestycje wykona firma Panattoni, która rozpoczęła budowę wartego około 100 milionów złotych centrum magazynowo logistycznego. Niewykluczone jednak, że inwestycje w tamtej części miasta staną się przyczynkiem konfliktu między mieszkańcami a kieleckimi urzędnikami.

Centrum logistyczne będzie miało 88 tysięcy metrów kwadratowych magazynów, zajmując około 20 hektarów gruntów. Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg przyznaje, że aby obsłużyć tak duży teren, konieczna jest budowa nowych ulic. Jednak zanim do tego dojdzie, miasto musi wykupić część gruntów i ma na ten cel zarezerwowane milion złotych.

Nowe rondo powstanie między ulicą Skrajną, a zakładami DS Smith. Będzie miało cztery wloty. Dwa z ulicy Malików, a także włączający istniejącą drogę techniczną jednego z zakładów, a także kolejny zapewniające dojazd do inwestycji Panattoni. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, w tamtej części miasta pod inwestycje zarezerwowane jest około 80 hektarów. Z tego powodu zdaniem Artura Hajdorowicza, dyrektora wydziału rozwoju i rewitalizacji w kieleckim urzędzie miasta, planowany jest znacznie większy rozwój infrastruktury drogowej w zachodniej części Kielc. Chodzi między innymi o przedłużenie ulicy Szajnowicza - Iwanowa do granic miasta. W przyszłości ma ona w znacznym stopniu przejąć ruch z Piekoszowskiej. Konieczne będzie także wybudowanie nowego połączenia na osi północ - południe. Pomysł pojawił się już półtora roku temu. Jednak wówczas został skutecznie oprotestowany przez cześć mieszkańców Ślichowic. Koncepcja zakładała, że nowa ulica poprowadzona będzie między zabudową przy ul. Malików a osiedlem Ślichowice. Kolejna zakłada wypuszczenie drogi poza zabudowania osiedla, kilkadziesiąt metrów za ulicą Malików.

Dyrektor zapowiada, że w przyszłym roku odbędą się kolejne konsultacje w tej sprawie. W jego opinii lepszym rozwiązaniem będzie poprowadzenie drogi według istniejących planów, jednak ostateczne decyzja zapadnie po rozmowach z mieszkańcami. Decyzja o przekazaniu dodatkowych pieniędzy na wykupy gruntów podejmą kieleccy radni na najbliższej sesji rady miasta 17 maja.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2019 / Realizacja: dimax design & kita solution