101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

100 rocznica odzyskania niepodległości tematem Świętokrzyskich Dni Profilaktyki

Data publikacji: 09.05.2018 17:56
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Konferencja dotycząca organizacji 16 Świętokrzyskich Dni Profilaktyki. Mariusz Pasek - pełnomocnik wojewody ds. uzależnień, AIDS i HIV, Teresa Daszkowska - pełnomocnik wojewody ds. rodziny, ks. prof. zw. dr hab. Jan Śledzianowski, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Krzysztof Słoń - senator RP i Tomasz Pleban - świętokrzyski wicekurator oświaty
Kielce. 09.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W przyszłym tygodniu rozpoczną się 16. Świętokrzyskie Dni Profilaktyki. Hasło przewodnie imprezy nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

15 maja rozpocznie się dwudniowa konferencja naukowo-szkoleniowa, podczas której specjaliści będą mówić m.in. na temat dopalaczy, procedury zakładania niebieskiej karty, bezpieczeństwa ekonomicznego współczesnej rodziny oraz o funkcjonowaniu i wsparciu rodziny dziecka niepełnosprawnego - informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

- 15 maja inaugurujemy wydarzenie, ale przez cały miesiąc w świętokrzyskich powiatach i gminach odbywać się będą różne wystawy i wydarzenia artystyczne. Będzie również możliwość skorzystania z bezpłatnych porad specjalistów. Przez ten czas chcemy także informować społeczeństwo o placówkach, w których można uzyskać bezpłatną pomoc psychologa – dodała Agata Wojtyszek.

Podczas tegorocznych Świętokrzyskich Dni Profilaktyki będzie można również obejrzeć spektakl „Życie nie po to jest, by brać”, przygotowany przez Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”. Jak informuje Tomasz Pleban, świętokrzyski wicekurator oświaty, po przedstawieniu planowana jest debata na temat poruszonych w nim problemów.

- Ten spektakl przygotowany jest specjalnie dla młodzieży. Warto też podkreślić, że cały scenariusz oparty jest na przeżyciach i doświadczeniach młodzieży, która przebywa w ośrodkach przeznaczonych dla osób borykających się z różnymi uzależnieniami – dodał Tomasz Pleban.

Spektakl będzie można obejrzeć 16 maja w Wojewódzkim Domu Kultury o godzinie 12.00. Jak poinformował Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości, członek senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, wydarzenie ma również przypominać, że najważniejszą komórką społeczną jest rodzina.

- Musimy wszyscy zdać sobie sprawę, że pierwszym źródłem dobrej profilaktyki, dobrym źródłem przeciwdziałania zagrożeniom jest rodzina. O nią trzeba dbać, ją trzeba pielęgnować, ale także trzeba jej uczyć, ponieważ nowe pokolenia muszą się uczyć również tego, jak funkcjonować w rodzinie – dodał Krzysztof Słoń.

Patronat honorowy nad 16. Świętokrzyskimi Dniami Profilaktyki objęła Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.  

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution