101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Poznaliśmy laureatów I edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Data publikacji: 10.05.2018 15:46
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Julia Barańska (w środku)
Kielce. 10.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Julia Barańska z VI Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach zwyciężyła w I edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, organizowanej przez Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej.

W sumie w konkursie udział wzięło ponad 60 uczniów z 12 szkół ponadgimnazjalnych z regionu. Pytania dotyczyły m.in. warunków reklamacji towaru, czy usług, jak również zakupów przez Internet.

Jak przyznała laureatka, dzięki udziałowi w olimpiadzie zdobyła wiele praktycznych informacji, które z pewnością przydadzą jej się w codziennym życiu.

- Wiedzę konsumencką powinien posiadać każdy z nas. W przyszłości niezależnie w jakim zawodzie będzie pracował, czy czym się interesował, ta wiedza na pewno mu się przyda - dodała Julia Barańska.

Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów informuje, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze metody oszustw.

- Jeżeli chodzi o nowe technologie, mamy skargi np. na portale randkowe. Ktoś najpierw się tam zarejestrował, ale nie doczytał zasad jego użytkowania. Po pewnym czasie okazuje się, że nasz udział na takim portalu automatycznie przekształca się w umowę, za którą co miesiąc trzeba płacić - wyjaśnia Marek Niechciał.

Rocznie w Polsce rzecznicy praw konsumenta udzielają pół miliona porad, a do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów trafia kilkadziesiąt tysięcy skarg.

Drugie miejsce w I edycji Świętokrzyskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej zajęła Julia Dziuba z II Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach, a trzecie Paulina Fiuk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution