101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Miasto przekaże PGE Vive dodatkowe pieniądze?

Data publikacji: 10.05.2018 19:43
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

25.11.2017 Kielce. Piłka ręczna. Liga Mistrzów. Mecz PGE VIve Kielce - Paris Saint - Germain Handball. Manuel Strlek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Klub PGE Vive Kielce prawdopodobnie wystąpi do miasta o dodatkowe wsparcie finansowe. Na razie nie wiadomo jednak, o jakich sumach mowa. Jak informowaliśmy, na promocję miasta w ramach corocznej umowy klub sportowy otrzymał już 2,5 mln złotych.

Zapowiedzi, że w najbliższym czasie PGE Vive może wystąpić z kolejnym wnioskiem padły podczas czwartkowej komisji sportu turystyki i promocji miasta. Przypomnijmy, w ubiegłym roku klub również wystąpił o dodatkowe pieniądze. Wówczas otrzymał 2 miliony złotych.

Radosław Wasiak, dyrektor klubu stwierdził, że nie jest wykluczone, że taka prośba ponownie się pojawi, ponieważ przekazane środki nie są w pełni wystarczające. Jednak decyzję w tej sprawie będzie podejmował zarząd PGE Vive. Dodał jednocześnie, że klub skutecznie promuje miasto w Polsce i na świecie. Z wyliczeń wynika, że czas reklamowy, podczas którego VIVE Kielce pojawia się w mediach i jednocześnie promuje miasto, waha się w granicach od 3 do 6 milionów złotych miesięcznie.

Radny Roberta Siejka stwierdził, że jeśli taki wniosek się pojawi, to trzeba będzie nad nim poważnie podyskutować. Jak zaznaczył, miasto nie ma lepszej marki niż Vive Kielce. 

- Jeśli argumenty będą przekonywujące, to myślę, że radni przychylą się do takich wniosków - powiedział kielecki radny.

Promocję Kielc przez kluby sportowe kosztuje miasto ponad 6 milionów złotych. PGE Vive i Korona Kielce otrzymują po 2,5 mln złotych, Dafi Społem i Korona Handball po 500 tys. złotych, z kolei AZS UJK 120 tys. złotych. Promocja odbywa się między innymi poprzez zamieszczanie herbu miasta na strojach i stronach internetowych drużyn, a także na bandach reklamowych w trakcie rozgrywek.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution