101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Deptak pełen atrakcji

Data publikacji: 11.05.2018 11:05
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Mnóstwo atrakcji przygotowano na tegoroczną, dziewiątą już imprezę pod hasłem „Budzenie Sienkiewki”. Jej celem jest popularyzacja i promocja centrum Kielc.

- W tym roku organizatorzy połączyli ją również z imprezami „Kielce - Raj dla dzieci” organizowanymi przez władza miasta - poinformował Sebastian Michalski, organizator eventu.

Będą m.in. pokazy sprzętu policyjnego, strażackiego i kawalkada motocyklistów. Dla dzieci przygotowano wesołe miasteczka, a w nich m.in. dmuchane zamki, kule wodne, zabawy, warsztaty i konkursy.

Współorganizator Jerzy Mozolewski zapowiada, że przez cztery dni będzie się odbywać również wiele wydarzeń artystycznych. Na Rynku zagra m.in. zespół Małe TGD, będzie można zobaczyć również spektakl teatru ulicznego „Zaułek Figlarzy”. Odbędzie się również finał tegorocznych „Scyzoryków”. Natomiast na Kadzielni wystawiona zostanie „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Na scenie na Rynku odbędzie się również pokaz mody. Nie zabraknie atrakcji sportowych. Na Placu Literatów stanie miasteczko aerobowe. Odbędą się Mistrzostwa Polski w squashu. Przed zawodami swoich sił w tej dyscyplinie sportu będą mogli spróbować również kielczanie. Będzie też pokaz karate. Zaplanowano także dyskoteki pod gwiazdami.

Tegoroczna impreza potrwa od 31 maja do 3 czerwca.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions