101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

Posłuchaj online
Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00

Obwodnica wciąż placem budowy. Drogowcy mają opóźnienie

Data publikacji: 11.05.2018 12:13
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Budowa obwodnicy Ćmielowa
Ćmielów. 10.05.2018 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Pięciokilometrowa obwodnica Ćmielowa zostanie oddana do użytku z opóźnieniem. Będzie gotowa dopiero w listopadzie, a nie jak zapowiadano, w połowie 2018 roku. Wykonawca inwestycji natrafił na placu budowy na złej jakości grunty, dlatego trzeba było opracować nową podstawę nasypu.

Burmistrz Ćmielowa Jan Kuśmierz twierdzi, że to historyczna inwestycja, która z czasem ułatwi przyciągnięcie inwestorów. Zaznacza jednak, że na efekty trzeba będzie poczekać. 

Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas przypomina, że w powiecie ostrowieckim prowadzone są dwie duże inwestycje na drogach wojewódzkich za kwotę 150 milionów złotych. To budowa obwodnicy Ćmielowa i modernizacja drogi nr 754. Marszałek przyznaje, że w związku z trudną sytuacją na rynku budowlanym zarząd województwa musiał wyasygnować dodatkowe pieniądze choćby na budowę obwodnicy Włoszczowy.

- Udało się nam zakontraktować już większość inwestycji - zapewnia marszałek.

Po zakończeniu remontu prowadzonego na drodze wojewódzkiej 754 z Ostrowca przez Bałtów do granicy województwa Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje wyremontować fragment drogi prowadzącej przez miasto. W tej chwili trwają prace projektowe, które współfinansuje ostrowieckie starostwo powiatowe oraz urząd miasta.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2017 / Realizacja: dimax design & kita solutions