101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

„Florian” dla strażaków z Łopuszna

Data publikacji: 11.05.2018 13:12
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Ochotnicza Straż Pożarna w Łopusznie
Fot. facebook.com/pg/OSPLopuszno

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Łopuszna została laureatem „Florianów 2018”, czyli II Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Jak poinformował Wojciech Młynarski, sekretarz jednostki, strażacy z Łopuszna przeszkolili ponad 900 uczniów nie tylko z Łopuszna, ale i z okolicznych gmin. Szkoleni byli młodzi ludzie ze szkół średnich, podstawowych, przedszkolaki, a także dzieci w żłobkach. Najmłodsi uczyli się wzywania służb ratunkowych, starsi przechodzili podstawowe szkolenie w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

Strażacy z Łopuszna przeszkolili ponad 900 uczniów nie tylko z Łopuszna, ale i z okolicznych gminFot. facebook.com/pg/OSPLopuszno

Zdaniem Wojciecha Młynarskiego szkolenia dla dzieci, to również sposób na przyciągnięcie młodych ludzi do służby w Ochotniczych Strażach Pożarnych. Druhowie uczą się nie tylko podstaw ochrony pożarniczej i ratownictwa, ale biorą również udział w działalności kulturalnej i społecznej.

W konkursie wzięło udział kilkaset jednostek OSP z całego kraju. Ochotnicy z Łopuszna, zostali wyróżnieni jako jedna z trzynastu Ochotniczych Straży Pożarnych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution