101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Kuracjusze korzystają z okazji. Badają się i ćwiczą

Data publikacji: 11.05.2018 13:54
Autor: Kamil Włosowicz / Kategoria: Zdrowie
Komentarze

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”
Busko-Zdrój. 11.05.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Dni Otwarte Funduszy Europejskich będą dla mieszkańców i kuracjuszy w Busku-Zdroju okazją do skorzystania z bezpłatnych badań w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Do ich dyspozycji przygotowano m.in. trzy platformy, które służą ocenie treningu równowagi chodu na stabilnym lub niestabilnym podłożu.

Kuracjusze, którzy skorzystali z oferty mogli również wziąć udział w ćwiczeniach wzmacniających nogi i barki. Rehabilitantka Ewelina Furman tłumaczy, że ćwiczenia wykonywane są na nowoczesnych urządzeniach i prowadzone są na bazie gry komputerowej, która wyświetla się przed pacjentem na dużym ekranie. Rehabilitantka dodaje, że zakres wykonywanych badań i ćwiczeń jest bardzo szeroki. W pracowni można kompleksowo diagnozować i rehabilitować uszkodzenia narządu ruchu powstałe w wyniku urazów ortopedycznych oraz chorób neurologicznych i reumatologicznych.

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich w Uzdrowiskowym Szpitalu Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”Busko-Zdrój. 11.05.2018 / Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Z bezpłatnych badań i ćwiczeń skorzystała m.in. Elżbieta Szymczyk. Jak mówi, sprawdziła stan swojej równowagi na bieżni i wzięła udział w ćwiczeniach wzmacniających bark. Wykonując ćwiczenia na specjalnym urządzeniu sterowała samolotem próbując wykonywać wskazane polecenia.

- To ciekawa forma rehabilitacji, dzięki której mogłam wzmocnić swoją ruchliwość i wyćwiczyć refleks całego barku po przebytej operacji - dodaje.

Osoby odwiedzające szpital „Krystyna” mogły również skorzystać z masażu Hydro-Jet, który działa regenerująco, rozluźniająco i odprężająco, a zalecany jest w chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, dyskopatii oraz przy zespołach bólowych kręgosłupa. Otwarcie ośrodka w szpitalu „Krystyna” możliwe było dzięki unijnej dotacji. Koszt przedsięwzięcia to 4 miliony złotych.  Z rehabilitacji w trybie dziennym i ambulatoryjnym korzysta w szpitalu rocznie około 16 tysięcy pacjentów.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution