101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Masz pomysł na biznes? Wygraj miejsce ekspozycyjne na Targach Kielce

Data publikacji: 11.05.2018 14:53
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Najlepsze start-upy ponownie powalczą o miejsce ekspozycyjne na Targach Kielce. Przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego, którzy mają ciekawy pomysł na biznes, mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez urząd miasta. Nagrodą jest bezpłatne miejsce, między innymi na Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL.

Anita Lagierska z kieleckiego urzędu miasta przekonuje, że jest to doskonała okazja, aby zainteresować swoimi pomysłami inwestorów, nie tylko z naszego kraju. Magdalena Głuch z magistratu dodaje, że aby skorzystać z bezpłatnego miejsca, wystarczy mieć ukończone 18 lat i pochodzić z województwa świętokrzyskiego. Nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej.

- Nie jest to projekt skierowany do firm, tylko do start-upów. Wystarczy mieć rozwinięty zaawansowany pomysł na biznes i szukać możliwości jego skomercjalizowania oraz znalezienia partnerów biznesowych oraz kooperantów – dodaje.

Jednym z dotychczasowych laureatów konkursu jest Tomasz Knefel. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego prezentował swój pomysł KIT-LPG, czyli urządzenie służące do prezentacji zasady działania układu zapłonowego. Pomysłodawca znalazł zastosowanie urządzenia w atrapach broni. Przedsiębiorca dodaje, że zainteresowanie pomysłem było spore. Przede wszystkim wśród przedstawicieli armii zajmujących się szkoleniem żołnierzy. Obecnie finalizowane są rozmowy dotyczące komercjalizacji urządzeń.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie muszą się spieszyć. Wnioski za pośrednictwem portalu Inwestuj w Kielcach można składać do wtorku 15 maja.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution