101,4 MHz

90,4 MHz Kielce | 100,0 MHz Włoszczowa

dabplus10D

215,072 MHz

Zadzwoń do nas! Telefony antenowe
41 200 20 20 / 41 200 20 00
NA ANTENIE

 

TERAZ GRAMY

Posłuchaj online

Rząd daje pieniądze na opiekę nad najmłodszymi dziećmi

Data publikacji: 11.05.2018 15:08
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości
Komentarze

Podpisanie umów w ramach programu Maluch +
Kielce. 11.05.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

185 nowych miejsc w żłobkach powstanie w Świętokrzyskiem, dzięki dofinansowaniu z programu Maluch +. Dziś w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, umowy z przedstawicielami 18 gmin podpisał Andrzej Bętkowski, wicewojewoda świętokrzyski.

Jak mówi – rządowe wsparcie ułatwi życie wielu rodzinom. Dzięki umowom gminy dostaną pieniądze, nie tylko na nowe miejsca żłobkowe, ale też na utrzymanie 874 już funkcjonujących.

Największą kwotę – 820 tysięcy złotych - dostanie gmina Kielce. Jak mówi Andrzej Sygut zastępca prezydenta miasta, dzięki rządowym pieniądzom, sale żłobkowe powstaną w jednym z kieleckich przedszkoli.

- Chodzi o placówkę przy ulicy Chopina, gdzie powstaną dwie sale dla dzieci. Kielce biorą udział w programie Maluch od jego początku i w tym czasie podwoiliśmy liczbę miejsc w miejskich żłobkach, z około trzystu, do ponad siedmiuset. To głównie dzięki temu programowi, dlatego zamierzamy dalej w nim uczestniczyć – zapowiada Andrzej Sygut.

Program Maluch + to duża szansa dla gmin, które do tej pory żłobka nie miały. Jedną z nich są Chęciny. Jak mówi Robert Jaworski, burmistrz Chęcin, rządowe dofinansowanie umożliwiło rozpoczęcie budowy pierwszej placówki dla najmłodszych mieszkańców gminy.

- W sumie dostaliśmy 97 procent dofinansowania na budowę żłobka - część w ramach programu Maluch, część to pieniądze unijne. Obecnie trwają prace wykończeniowe przy budynku, przy elewacji oraz instalacjach wewnętrznych. I chcemy jesienią przyjąć najmłodszych obywateli naszej gminy – zapowiada Robert Jaworski.

W żłobku w Chęcinach będzie miejsce dla 45 dzieci.

W sumie, w tej edycji programu Maluch+ nasze województwo dostanie ponad 7 milionów złotych. Dziś podpisano umowy na podział większość tej kwoty, czyli ponad 5 milionów złotych.

Skomentuj ten wpis
Polub wiadomość
Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polskie Radio Kielce SA 1952 - 2018 / Realizacja: dimax design & kita solution